چهل و ششمین شماره نشریه بورس امروز با عنوان: "بازدهی 190 درصدی بازارسرمایه برای سرمایه گذاران".

شماره ۴۶ نشریه بورس امروز اسفند۹۸ :

ماهنامه بورس امروز نگاهی به آینده صنایع و اقتصاد کلان کشور

در آخرین شماره ماهنامه بورس امروز در سال ۱۳۹۸ به مسائل کلان بازار سرمایه و صنایع پرمخاطب این بازار ازنظر مدیران صنایع و فعالان بازار سرمایه پرداخته‌شده است.

به گزارش روند بورس امروز، مجموعه بورس امروز، شماره ۴۶ ماهنامه اجتماعی، اقتصادی خود را در آخرین ماه سال منتشر کرد. این شماره ماهنامه با تیتر پول‌سازی در بورس به‌شرط آگاهی، تحمل ریسک و توانایی تحلیل، شروط سرمایه‌گذاری سودمند در بازار سرمایه به صنایع فعال در بورس ایران پرداخته است.

شروع با بازار سرمایه در آخرین شماره سال

آخرین شماره ماهنامه بورس امروز با موضوعات مهم بازار سرمایه شروع شد که مطلبی در خصوص شرکت سبد گردان کاریزما و ترسیم آینده‌ای روشن برای بازار سرمایه است. در ادامه مطالب بازار سرمایه متنی با عنوان بازدهی ۱۹۰ درصدی بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاران از پوریا یاســینی تحلیلگر بازار سرمایه پرداخته شده است. نکته مهم چند وقت اخیر سهامداران جدید بوده است که گفتگویی با عزت اله طیبی مدیرعامل شرکت سبدگردان کاریزما در خصوص تأثیر مثبت و منفی سرمایه‌گذارهای جدید بر بازار سرمایه در این شماره منتشرشده است. بحث موسسه‌های اعتباری نیز در بخش بازار سرمایه نیز برای مخاطبان درج شده است که به لزوم تشکیل بازار اوراق رتبه‌بندی شده توسط سازمان بورس از نظر قاسم محسنی مدیرعامل موسسه اعتباری برهان پرداخته‌ایم. از سویی در ادامه بحث اعتبار سنجی محمد جلیلی مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه‌بندی ایران در گفتگو با خبرنگار ما تأکید کرده است که قوانین حوزه اعتبارسنجی باید تغییر کند.

در میان مباحث بازار سرمایه نگاهی هم به بورس انرژی داشته‌ایم که ســید علی حسینی مدیرعامل بورس انرژی مطرح کرد: سال ۹۹، سال شکوفایی بازار برق در بورس انرژی است.

در پایان مباحث بازار سرمایه نیز به بررسی صنایع پربازده و کمتر بازده سال ۹۸ در بازار سرمایه پرداخته شد که پوریا یاسینی تحلیلگر بازار سرمایه این بررسی را انجام داده است.

مخابرات و دیجیتال در مسیر بازار سرمایه

در زمینه مباحث مخابرات و دیجیتال به توفیقات همراه اول تا پایان پاییز سال جاری پرداخته‌ایم که تحلیلی از شهلا حیدری کارشناس معاونت اقتصادی وزارت کار است. همچنین سید جعفر صدری مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات به بحث جذب مشتریان بازار سرمایه با سامانه سجام تأکید کرده است.

صنایع پتروشیمی تحت تأثیر کرونا ویروس

در میانه ماهنامه نوبت به صنعت پر مخاطب پتروشیمی می‌رسد که علی نیازی مدیر مالی پالایشگاه یادآوران خلیج‌فارس در گفتگو با خبرنگار ما به تأثیر کرونا ویروس بر صادرات پتروشیمی اشاره کرده است. تحلیل تکنیکالی نیز از صنعت پتروشیمی و پالایشی از حمیدرضا افشار تحلیلگر بازار سرمایه داشته‌ایم. بحث کاهش صادرات هم نکته مهمی است که رضا اسماعیل‌زاده کارشناس بازار سرمایه با مطلبی تحت عنوان کاهش صادرات نفت چه تأثیری بر اقتصاد ایران می‌گذارد؟ به آن پرداخته است. همچنین عملکرد شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، پالایش نفت لاوان و پالایشگاه اصفهان مطالب پایانی صنعت پتروشیمی ماهنامه بورس امروز است.

سهم حمل‌ونقل ریلی از بودجه ۹۹

در صفحات حمل‌ونقلی این شماره ماهنامه سلیمیان مدیرعامل شرکت بهتاش سپاهان اشاره به بررسی دو حقی که حمل ریلی را با چالش مواجه کرده است، می‌کند. همچنین مطلبی با عنوان بررسی بودجه ۴ هزار میلیارد تومانی حمل‌ونقل ریلی در سال ۹۹ برای علاقه‌مندان این حوزه منتشر شده است.

چالش‌های این روزهای معدن و فولاد

سعید عسکرزاده دبیر انجمن سنگ‌آهن در گفتگو با خبرنگار ما تأکید کرده است که حل مشکل معدنی‌ها و فولادی‌ها با تشکیل شورای آهن و فولاد میسر می‌شود. محمدهادی حمیدی کارشناس بازار سرمایه نیز در تحلیلی ذکر کرده است که ۹۹ سال شکوفایی و بهره‌برداری از طرح‌های مهم معدنی است. در ادامه بهادر احرامیان مدیرعامل شرکت فولاد یزد به موضوع صنعت فولاد و چالش تحریم و تأمین مواد اولیه پرداخته است. علی ابتهاج دیگر تحلیلگر بازار سرمایه نیز تحلیلی در خصوص بررسی وضعیت گروه فلزات اساسی در بازار سرمایه و سایه تورم و کرونا بر چشم‌انداز سهام فولادی‌ها داشته است. محمد کلانتری مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور نیز دیگر مدیری است که اشاره به افزایش سهم بازار با طرح یک‌میلیون تنی گندله‌سازی کردستان کرده است.

آینده صنعت خودرو در بازار سرمایه

در بخش‌های پایانی شماره ۴۶ ماهنامه بورس امروز به صنعت خودروسازی پرداخته‌ایم که فربد زاوه، کارشــناس اقتصادی و فعال صنعت خودرو به زیان سخت ورود یک شورا به قیمت فولاد و خودرو اشاره کرده است و بررسی و تحلیلی از آینده گروه خودرو در بازار سرمایه داشتیم که عنوان آن غول‌های جاده مخصوص، جذاب در بورس است.

درنهایت ماهنامه با چند مطلب از اقتصاد کلان و بازار سرمایه خاتمه پیدا می‌کند که می‌توانیم به مطلب میثم شهنیانی مدیرعامل شرکت ایده پردازان صنعت فولاد اشاره‌کنیم که در این مطلب ذکرشده است، شرکت‌های مشاوره‌ای، توسعه صنعت فولاد را روان می‌کنند. همچنین بررسی از وضعیت اقتصادی ایران در سال ۹۹ و بررسی نسبت به ۴ رکن اصلی بازار سرمایه شده است.