اتاق بازرگانی بر این باور است که باید ابزارهای دیگری برای تامین منابع مالی مورد نیاز بنگاه‌های اقتصادی به کار گرفته شود. از جمله این ابزارها بازار سرمایه است که تجربه نشان داده کارکرد مناسبی برای این مهم دارد.

نقش‌آفرینی اتاق بازرگانی از آن جهت دارای اهمیت است که به دلیل مشکلات ایجاد شده در اقتصاد کشور،عملا استفاده بنگاه‌ها و صاحبان صنعت و تولید از منابع مالی بانک‌ها و موسسات مالی ناممکن شده یا آنکه افزایش سود تسهیلات بانکی،راه ورود به استفاده از تسهیلات را برای فعالان اقتصادی تنگ و پرسنگلاخ کرده است.

مسعود خوانساری،رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران در رابطه با تامین مالی با بازار سرمایه با خبرنگار بورس امروز به گفتگو پرداخت.

خوانساری گفت: در شرایطی که یکی از مشکلات جدی بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی کشور،دسترسی محدود به منابع مالی است، از جمله بخش‌هایی که می‌تواند گره‌گشایی برای تامین مالی واحدهای تولیدی و فعالان کسب و کار باشد، بازار سرمایه است.

وی افزود: اتاق بازرگانی تهران در دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی،توجه ویژه‌ای به استفاده بنگاه‌ها از ابزارهای تامین مالی بازار سرمایه داشته است. دست‌کم سه سال اخیر، با برگزاری همایش و نشست‌ های تخصصی با همکاری نهادهای مرتبط با بازار سرمایه از جمله فرابورس،تلاش کرده است تا شرکت‌های عضو اتاق تهران با جوانب مختلف این ابزار آشنا شوند.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران اشاره کرد:نقش‌آفرینی اتاق بازرگانی از آن جهت دارای اهمیت است که به دلیل مشکلات ایجاد شده در اقتصاد کشور،عملا استفاده بنگاه‌ها و صاحبان صنعت و تولید از منابع مالی بانک‌ها و موسسات مالی ناممکن شده یا آنکه افزایش سود تسهیلات بانکی،راه ورود به استفاده از تسهیلات را برای فعالان اقتصادی تنگ و پرسنگلاخ کرده است.

وی اضافه کرد:اتاق بازرگانی بر این باور است که باید ابزارهای دیگری برای تامین منابع مالی مورد نیاز بنگاه‌های اقتصادی به کار گرفته شود. از جمله این ابزارها بازار سرمایه است که تجربه نشان داده کارکرد مناسبی برای این مهم دارد.

بیشتر بخوانید:  استودیوی تلویزیونی بورس راه‌اندازی می‌شود