بانک گردشگری در فراخوانی از طریق مزایده بخشی از سهام خود را در بیمه آرمان و کارگزاری آگاه را می‌فروشد.

به گزارش روند بورس امروز، بانک گردشگری در راستای رعایت قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب سال ۱۳۹۴ و دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار، نسبت به واگذاری بخشی از سهام خود در شرکت‌ها با رعایت تمامی ضوابط و قوانین و تشریفات اقدام کند.

این بانک سهام شرکت‌های اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان (۷۹٫۲۵% )، بیمه آرمان (۱۵٫۵% )، مجتمع پترو صنعت گامرون (۴٫۷۲% )، نگین افق نیایش (۷۹% )، سرمایه‌گذاری و انبوه‌سازی پارس میکا کیش (۷۰% )، باشگاه گردشگری ایرانیان (۴۹٫۳۷% )، کارگزاری آگاه (۲۰% )، تلاشگران اندیشه کاراد (۲۰% )، تجارت بین‌الملل هم وطا آریا (۱۵%)، توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان (۱% ) و پرستیژلند ایران (۱%) را به فروش خواهد رساند.

شرایط خرید سهم‌های ذکر شده

مبنای قیمت پایه مزایده و انجام معاملات به صورت نقدی بر اساس ارزش‌گذاری توسط کارشناسان رسمی مرضی‌الطرفین خواهد بود و در شرایط خرید اقساطی، ثمن معامله متناسب با شرایط خریدار و با نرخ تسهیلات مورد تائید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در قالب عقد مربوطه تعدیل می‌گردد.

در صورتی که سایر دارایی‌ها به غیر از وجه نقد رایج کشور (ریال) به عنوان بخشی از ثمن معامله، مورد نظر خریدار باشد، دارایی‌های پیشنهادی باید مطابق شرایط ذکر شده، مورد ارزیابی و قیمت‌گذاری قرار گیرند.

آگاه جزو برترین کارگزاری‌ها

در میان سهم‌هایی که بانک گردشگری اقدام به واگذاری کرده است، سهام کارگزاری آگاه یکی از سهم‌های مهم به حساب می‌آید که این کارگزاری یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات کارگزاری بورس در ایران است که توانسته با ارائه کلیه خدمات کارگزاری در چارچوب ضوابط و مقررات تعیین شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار از اعتبار مناسبی برخوردار گردد. همچنین موفق به کسب رتبه الف در میان ۱۰۸ کارگزاری شده است و جزو سه کارگزار برتر کشور در سال‌های اخیر هست.