کارشناسان معتقدند که خریدوفروش مسکن در شهر تهران تا پایان سال جاری حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد خواهد داشت.

به گزارش روند بورس امروز، با توجه به تورم موجود در حوزه مسکن، میزان معاملات در طول ماه‌های اخیر به شدت کاهش داشته است و بر اساس آنچه در سال‌های گذشته رخ داده، در ایام منتهی به عید نوروز تقاضا برای خرید مسکن رشد داشته است و از این رو امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم، معاملات مسکن در حوزه خریدوفروش در ایام پایان سال حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته باشد. برای بررسی این مسائل در ادامه قیمت مسکن در چند منطقه تهران را موردبررسی قرار داده‌ایم.

آگهی‌های منتشرشده در محدوده تجریش نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این محدوده حدود ۳۵ میلیون  و ۴۰۰ تومان است و در این منطقه کاهش قیمت ۷ درصدی داشته‌ایم.

در محدوده ازگل افزایش قیمت ۱۱ درصدی ثبت‌ شده است و در این منطقه میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی حدود ۲۱ میلیون تومان شده است. در سه‌ماهه گذشته در این منطقه ۲۱۰۶ معامله انجام‌شده است.

در محدوده خیابان جیحون میانگین قیمت واحدهای مسکونی حدوداً ۱۰ میلیون و ۱۰۰ تومان است. در سه‌ماهه گذشته در این منطقه ۹ درصد افزایش قیمت داشته‌ایم.

بر اساس شرایط موجود فروشندگانی که به دنبال فروش خانه‌های خود هستند، قطعاً قیمت را کاهش خواهند داد تا در این شرایط رکودی بازار، خانه‌های خود را به فروش برسانند.