اسلب در دوره یک ماهه منتهی به آذر سال 98 بیشترین درآمد معادل4,328,892 میلیون ریال را در این دوره برای شرکت به ارمغان آورد.

به گزارش روند بورس امروز، شرکت فولاد هرمزگان جنوب دومین کارخانه بزرگ فولاد بعد از انقلاب است. این شرکت در مجاورت ذخایر سنگ آهن گل گهر، مجتمع بندری شهید رجایی و حمل و نقل جاده ای و ریلی قرار دارد.  شرکت فولاد هرمزگان در دوره یک ماهه آذرماه ۹۸ درآمد عملیاتی ۴,۳۲۸,۸۹۲ میلیون ریال کسب کرد. این درآمد عدمتاً از فروش فولاد به صورت اسلب بوده است. درآمد مذکور نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۹۶ درصد افزایش داشته است.

اسلب محصول نهایی شرکت فولاد هرمزگان با داشتن ظرفیت اسمی ۱,۵۰۰,۰۰۰ تن در سال تولید می شود. این محصول با نام تختال نیز شناخته می شود. اسلب در بازار جهانی خرید و فروش محدودی دارد. شرکت فولاد هرمزگان در تولید این محصول در کشور شناخته شده است. لازم به ذکر است که این محصول به صورت نیمه ساخته تولید می شود. اسلب در دوره یک ماهه منتهی به آذر سال ۹۸ با ۱۳۴,۱۱۵ تن تولید (معادل ۸۸٫۳ درصد) و ۱۱۶,۱۱۵ تن فروش (معادل ۹۴٫۵ درصد) بیشترین درآمد را (معادل۴,۳۲۸,۸۹۲ میلیون ریال) در این دوره برای شرکت به ارمغان آورد.

در پاییز سال جاری اسلب به عنوان برترین محصول فولاد هرمزگان با تولید ۳۹۱,۹۳۰ تن (معادل ۸۸٫۲ درصد) و فروش ۳۹۷,۹۷۲ تن (معادل ۹۷٫۳ درصد)، پر فروش ترین محصول شرکت فولاد هرمزگان با بالاترین سطح تولید بوده است. این درحالی است که سایر محصولات فولادی این شرکت (واحد آهک پزی) در دوره پاییز سال جاری با ۵۲,۶۲۳ تن (معادل ۱۱٫۸ درصد) تولید و ۱۱,۲۴۴ تن (معادل ۲٫۷ درصد) فروش داشته اند.

این گزارش می افزاید، فولاد اسلب در دوره پاییز سال گذشته از ۳۵۲,۱۰۳ تن تولید (معادل ۸۷٫۵ درصد) و ۲۵۹,۷۱۳ تن فروش (معادل ۹۸ درصد) برخوردار بوده است. لذا شرکت فولاد هرمزگان در تولید و فروش اسلب از پاییز گذشته تا کنون با رشد قابل توجهی مواجه بوده است که نشان دهنده افزایش تقاضای این محصول توسط بنگاه های متقاضی دارد. باتوجه به اینکه اسلب تولیدی در ۶ماهه نخست سال جاری با ۷۱۹,۳۳۷ تن تولید (با سهم ۷۴ درصدی) و ۷۲۹,۴۴۵ تن فروش (با سهم ۹۶٫۵ درصدی) بیشترین سهم تولید و فروش را به خود اختصاص داده است، شرکت در پاییز سال جاری نیمی از تولید و فروش آن ۶ماهه مذکور را اجرا شده است. در نتیجه شرکت در تولید و فروش این محصول با روند صعودی رو به رو است.

چنانچه که مشخص است شرکت فولاد هرمزگان جنوب به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد اسلب با استفاده از طرح های توسعه ای سالانه خود سعی در بهبود و افزایش تولید این محصول را دارد چنانچه که در سال جاری شرکت با اجرای طرح های خود سعی در افزایش ظرفیت تولید و امکانات موجود خود کرده است تا ظرفیت واقعی تولید به ظرفیت اسمی نزدیک شود.

مشاهده صفحه ی اخبار و تحلیل های فولاد هرمزگان جنوب ( هرمز )