بازار مسکن در شرایط فعلی وارد فاز رکود غیرتورمی شده است و پیش‌بینی می‌شود، این وضعیت تا تابستان سال ۱۳۹۹ دوام بیاورد.

به گزارش روند بورس امروز، گزارش‌های بازار مسکن نشان می‌دهد که این بازار برای خریداران، فروشندگان و حتی صاحبان دفاتر خریدوفروش ملک همراه با سردرگمی و بلاتکلیفی است. در تهران رکود همراه با کاهش قیمت همچنان ادامه دارد. متقاضیان خرید مسکن در حال حاضر در میان انبوه قیمت‌های نجومی و معدود فایل‌های زیر قیمت دچار سردرگمی شده‌اند. در ادامه قیمت مسکن در چند منطقه تهران را موردبررسی قرار داده‌ایم.

آگهی‌های منتشر شده در محدوده فرمانیه نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این محدوده حدود ۳۳  میلیون  و ۸۰۰ تومان است و در این منطقه کاهش قیمت ۱ درصدی داشته‌ایم.

در محدوده امیرآباد افزایش قیمتی ثبت‌نشده است و در این منطقه میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی حدود ۲۲ میلیون  تومان شده است. در سه‌ماهه گذشته در این منطقه ۱۶۲۷ معامله انجام شده است.

در محدوده شوش میانگین قیمت واحدهای مسکونی حدوداً ۷ میلیون و ۶۰۰ تومان است. در سه‌ماهه گذشته در این منطقه ۵ درصد کاهش قیمت داشته‌ایم.

فضای اقتصادی و سیاسی کشور باعث شده که هم‌اکنون بازار مسکن در حالت کما قرار گیرد و خریدوفروش به یک‌باره نزدیک به صفر شود. اگرچه تحلیلگران بازار مسکن عنوان می‌کنند با آرام شدن فضا، آرامش به بازار مسکن نیز باز خواهد گشت.