بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد کاهش به کمتر از ۱۵۳۷ دلار رسیده است.

به گزارش روند بورس امروز، قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز سه شنبه در آستانه امضای توافق تجاری بین آمریکا و چین با کاهش نسبی روبرو شده است.

 ایالات متحده در آستانه امضای توافق تجاری موقت با چین، در تصمیم خود برای اعلام پکن به عنوان کشوری که در نرخ ارز دخالت می کند، بازنگری کرده و این مساله تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا داشته است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷ درصد کاهش به کمتر از ۱۵۳۷ دلار رسیده است.

شاخص سهام در بازارهای جهانی نیز به دنبال امیدواری ها درباره کاهش تنش های تجاری بین آمریکا و چین با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

رابرت لایتهایزر نماینده تجاری آمریکا گفت: ترجمه نسخه چینی توافق تجاری تقریبا نهایی شده و این قرارداد روز چهارشنبه پیش از امضای رسمی، علنی خواهد شد.

وزارت خزانه داری آمریکا نیز روز دوشنبه اعلام کرد که چین را دیگر یک کشور مداخله کننده در نرخ ارز در نظر نمی گیرد. وزارت خزانه داری آمریکا در ماه اوت اعلام کرده بود که چین عمدا در نرخ ارز دستکاری می کند.

یک مقام ارشد اتاق بازرگانی آمریکا نیز در عین حال گفت: این توافق گرچه موجب کاهش تنش های تجاری می شود ولی به معنای پایان یافتن جنگ تجاری نخواهد بود.

قیمت هر اونس پالادیوم نیز با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۱۲۶ دلار رسیده است. قیمت نقره نیز با یک درصد کاهش به ۱۷.۷۹ دلار در هر اونس رسیده است.

  • منبع خبر : رویترز