باتوجه به نیازهایی که در منطقه وجود دارد و نیازمندی کشورهای همسایه، زیرساخت‌های لازم را برای توسعه انرژی فراهم می‌کنیم و بر اساس ظرفیت‌های موجود صادرات برق را پیش می‌بریم.

به گزارش روند بورس امروز، مدیر عامل شرکت توانیر گفت: میزان صادرات برق در کشور نسبت به گذشته افزایش داشته، به‌گونه‌ای که در سال ۱۳۹۸ شاهد افزایش ۱۲۰ درصدی رشد خالص صادرات برق هستیم.

محمدحسن متولی‌زاده، با بیان اینکه سیاست صنعت برق، توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و از جمله توسعه صادرات برق به کشورهای همسایه است، اظهار کرد: باتوجه به نیازهایی که در منطقه وجود دارد و نیازمندی کشورهای همسایه، زیرساخت‌های لازم را برای توسعه انرژی فراهم می‌کنیم و بر اساس ظرفیت‌های موجود صادرات برق را پیش می‌بریم.

وی با اشاره به کشورهایی که ایران با آنها تبادلات الکتریکی دارد، گفت: با تمام کشورهایی که مرز خاکی داریم، ارتباط الکتریکی برقرار کرده‌ایم، به‌گونه‌ای که به تعدادی از این کشور‌ها برق صادر می‌کنیم و با تعدادی ترانزیت یا به عبارتی خرید و فروش برق داریم. او درباره میزان صادرات برق نیز تصریح کرد: باتوجه به اینکه میزان صادرات برق متناسب با زمان تغییر می‌کند، نمی‌توان عدد دقیقی در این باره اعلام کرد اما در مجموع باید گفت که نسبت به گذشته میزان صادرات برق افزایش یافته است.

  • منبع خبر : ایسنا