فلورانشو آلاکیجا 62 ساله متمول ترین زن سیاهپوست جهان اهل نیجریه با دارای 7.2 میلیارد دلاری است که صاحب صنایع نفتی OML است.

به گزارش روند بورس امروز، فلورانشو آلاکیجا ثروتمند ترین زن کارآفرین در نیجریه است. او ممکن است به اندازه ی کارآفرینانی همچون بیانسه و اپرا ونیفری شناخته شده نباشد، اما ثروت خالص او ۲٫۵ میلیارد دلار برآورد می شود.

اولین شرکتی که او تاسیس کرد شرکتی بود که در زمینه ی خیاطی به فعالیت می پرداخت و او این شرکت را پس از تجربه ی دو کار دیگر راه اندازی کرد. پس از این که شرکت خیاطی او شروع به سودآوری قابل ملاحظه ای نمود او شروع به سرمایه گذاری در سایر صنعت ها همچون نفت و صنعت چاپ نمود.سال گذشته او به عنوان نود و ششمین زن قدرتمند جهان شناخته شد.

کمپانی نفتی وی موسوم به Famfa Oil در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد و بعدها تبدیل به OML 127  یکی از قدرتمند ترین صنایع نفتی در نیجریه شد.این زن ثروتمند ۶۰ درصد از مالکیت این کمپانی نفتی را به ارزش ۷٫۳ میلیارد دلار در اختیار دارد.پیش تر اپرا وینفری با ۲٫۹ میلیارد دلار ثروت، متمول ترین زن سیاهپوست جهان بود که حالا فلورانشو جایگزین وی شده است.

افریقا ۵۵ میلیاردر داشته که ثروت آنها بیش از ۱۴۳٫۸۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است.فلورانشو در دهه ۱۹۷۰ در بانک کار می کرد. وی تحصیل کرده رشته فشن در لندن بوده وپس از بازگشت به نیجریه در صنایع نفتی مشغول به کار شد.

در سال ۲۰۰۰ دولت نیجریه ۵۰ درصد از مالکیت کمپانی متعلق به فلورنشو را دولتی اعلام کرد.گفتنی است ثروتمند ترین مرد افریقایی آلیکو دانگوته کارخانه دار نیجریایی با ثروت ۲۰ میلیارد دلار است. ۲۰ نیجریایی در لیست میلیاردرهای افریقایی هستند.