مدیرعامل وهور گفت: بازار منتظر شفاف‌سازی است. امیدوارم این شفاف‌سازی هفته آینده انجام شود افزایش نرخ برق در گروه نیروگاهی ارتباطی به افزایش نرخ برق خانگی ندارد.

به گزارش روند بورس امروز، حسنعلی تقی زاده، مدیرعامل شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور در خصوص وضعیت گروه نیروگاهی در بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه منتظر افزایش نرخ برق است. البته منظور از افزیش نرخ برق مشترکان نیست، این افزایش قیمت برای فروش از نیروگاه‌های خصوصی به دولت است. از ابتدای سال این موضوع در سندیکا، مجلس شورای اسلامی و وزارت نیرو پیگیری کرده‌ایم، در این خصوص هیئت تنظیم بازار باید نظر نهایی را اعلام کند.

تقی زاده در خصوص سهام وهور اظهار داشت: بازار منتظر شفاف‌سازی است. امیدوارم این شفاف‌سازی هفته آینده انجام شود افزایش نرخ برق در گروه نیروگاهی ارتباطی به افزایش نرخ برق خانگی ندارد.

وی افزود: دولت و مجلس در مورد برق و آب حساسیت‌های ویژه‌ای دارند و قصد ارائه برق ارزان به مردم را دارند. من اطلاعی از افزایش قیمت برق برای مشترکان خانگی و صنایع ندارم.

مدیرعامل شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور خاطرنشان کرد: در خصوص رابطه نیروگاه‌های خصوصی و وزارت نیرو بحثی مطرح است که از سال ۱۳۹۳ تا به امروز برای نیروگاه‌ها افزایش نداده‌اند. درصورتی‌که منطق حکم می‌کند با توجه به ارزی بودن هزینه‌های آور هال باید افزایش نرخ اجرایی می‌شد.

این عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق گفت: متأسفانه ما راه‌های استفاده از مزایای نسبی کشور را نمی‌دانیم. بیت کوین به معنای صادرات برق است. مزیت نسبی کشور ما سوخت ارزان است. با قوانین موجود از این مزیت استفاده آن‌چنانی نخواهد شد.  آن‌قدر نرخ برق برای تولید ارز دیجیتال را بالا برده‌اند که بعید می دانم کسی در این حوزه سرمایه‌گذاری کند.

تقی زاده عنوان کرد: از طریق سندیکا در حال پیگیری این موضوع هستیم. در خصوص نیروگاه‌هایی که خودشان تولید دارند، در زمستان و پاییز مصرف برق به شدت پایین‌تر از ظرفیت تولید است.باید به نیروگاه‌های بخش خصوصی اجازه بدهند، بدون افزایش قیمت سوخت حجمی از انرژی را در فصولی که ظرفیت مازاد وجود دارد، در مزارع دیجیتال استفاده کنند؛ یا برق خود را به مزارع دیجیتال بفروشند.