عباس نعیمی طی سفر منطقه ویژه اقتصادی لامرد در استان فارس به همراه جمعی از مدیران ارشد ایمیدرو با هدف بررسی وضعیت کارخانه آلومینیوم جنوب، اظهار داشت: این طرح با سرمایه گذاری 1/2میلیارد دلار و اشتغال‌زایی 1650 نفر به طور مستقیم در مدار تولید قرار خواهد گرفت. وی میزان اشتغال غیر مستقیم این پروژه را بیش از 8هزار نفر دانست و اضافه کرد: تمام واحدهای مورد نیاز طرح آماده راه اندازی است و اواخر آبان تولید محصول در این مجموعه آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش روند بورس امروز قائم مقام ایمیدرو ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیران و کارکنان این پروژه گفت: افتتاح این طرح ملی حاصل تلاش‌های بالغ بر سه سال جمعی از کارکنان سخت‌کوش مدرن‌ترین کارخانه آلومینیوم کشور بوده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

کارخانه آلومینیوم جنوب، قرار است با ظرفیت ۱۰۰هزار تن از مجموع ۳۰۰هزار تن فاز نخست، کار تولید خود را آغاز نماید. دیگ‌های فاز نخست این مجموعه(۳۰۰ هزار تن) به مرور وارد بخش تولید می‌شود و در سال ۹۹ تکمیل خواهد شد. سالکو با تکمیل سه فاز به ظرفیت یک میلیون تن خواهد رسید.

پاییز، بهار افتتاح طرح های بزرگ

کارخانه آلومینیوم جنوب(سالکو)، در شرایطی آماده افتتاح شده که حوزه معدن و صنایع معدنی ایران شاهد افتتاح بیش از ۳۰ پروژه به ارزش ۱۵هزار میلیارد تومان از نیمه آبان ماه جاری بوده است. طی روزهای گذشته با حضور رییس جمهور در استان‌های کرمان و یزد، طرح‌های بزرگی در شرکت‌های گل گهر، مس سرچشمه و چادرملو در حوزه های فولاد و مس به بهره‌برداری رسید.
با راه اندازی بزرگترین کارخانه آلومینیوم کشور(سالکو)، پاییز امسال برای بخش صنعت و معدن کشور تبدیل بهار افتتاح طرح‌های بزرگ و مهم معدن و صنایع معدنی در کشور بوده است.

  • منبع خبر : ایمیدرو