سومین شماره از نشریه بورس امروز با عنوان "جولان تلگرامی نوسان گیران در سهم های کوچک" آمد

شماره سوم
به گزارش بورس امروز، در سومین شماره از دور انتشار نشریه بورس امروز، سید علی حسینی مدیرعامل شرکت بورس انرژی در سرمقاله این نشریه، در اشاره به تغییرات مدیریتی در بالاترین ارکان بازار سرمایه، خطاب به شاپور محمدی رییس جدید سازمان بورس، به طرح خواسته های بازار سرمایه در جهت رشد و توسعه آن پرداخته است.
این گزارش می افزاید: با توجه به اهمیت سرمایه گذاری و انتخاب روش های پربازده، گسترش شبکه های اجتماعی و به ویژه تلگرام، فرصتی را برای سرمایه گذاران بدون دانش فراهم آورده است که سوار بر موج شایعات، افزایش قیمت سهام برخی از شرکت ها را بدون برخورداری از پشتوانه بنیادی رقم زنند. به این موضوع با عنوان “جولان تلگرامی نوسان گیران در سهم های کوچک” پرداخته شده است.
و اما برندها و جایگاه آنها در عرصه اقتصادی کشور سالهاست که به ورطه خاموشی سپرده شده است؛ به گونه ای که برند پارس الکتریک یکی از برندهای قدیمی در کشور است که حال و روز خوشی ندارد و تنور تولیداتش خاموش شده است. تولد برند “پارس سونی” خبری است که مدیرعامل پارس الکتریک در گفت و گو با نشریه بورس امروز به عنوان اولین گام در احیای این برند می دهد.
“تامین مالی با نرخ های گران” نیز عنوان گزارشی است که در آن به عدم تناسب نرخ سود بانکی و نرخ اوراق های موجود در بازار سرمایه پرداخته شده است. به گونه ای که به رغم تلاش های برای کاهش نرخ سود بانکی، نرخ سود اوراق منتشره د بازار عملا امکان را برای بازگشت سرمایه به بازار پول در قالب صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت فراهم ساخته است.

بیشتر بخوانید:  شصت و یکمین شماره ماهنامه «بورس امروز» منتشر شد