هولمز ۱۸ اختراع ثبت شده در ایالات متحده و ۶۶ اختراع ثبت شده خارج آمریکا داشته ‌است. همچنین نام او تاکنون برای همکاری در بیش از ۱۰۰ ثبت اختراع ذکر شده ‌است.

به گزارش روند بورس امروز، الیزابت آن هولمز کارآفرین و دانشمند آمریکایی در صنعت بهداشت و فناوری سلامت است. او مؤسس و مدیر عامل شرکت ترانوس بود، شرکتی که در زمینه فناوری بهداشت و خدمات آزمایشگاهی پزشکی فعالیت می ‌کرد.

تا شروع سال ۲۰۱۴ (در سن سی سالگی)، هولمز ۱۸ اختراع ثبت شده در ایالات متحده و ۶۶ اختراع ثبت شده خارج آمریکا داشته ‌است. همچنین نام او تاکنون برای همکاری در بیش از ۱۰۰ ثبت اختراع ذکر شده ‌است. هولمز جوانترین میلیاردر زن خود ساخته(نه از راه وراثت) در فهرست فوربس ۴۰۰ است، جایی که او جایگاه شماره ۱۱۱ را به خود اختصاص داده است.

ارزش خالص دارایی او تا به امروز به حدود ۴٫۵ میلیارد دلار رسیده است. او بعد از سال ۲۰۱۷ در مرز ورشکستگی به علت عدم موفقیت محصولات پزشکی شرکتش قرار گرفت و ناگهان آنهمه سرمایه ای که به دست آورده بود را بر باد داد.

الیزابت هولمز بنیانگذار استارتاپ ترانوس در سال ۲۰۱۴ نام خود را بر سر زبان ها انداخت. ترانوس حاصل یک ایده انقلابی از هولمز بود: شناسایی بیماری های متعدد تنها با یک قطره خون. در آن زمان این مدیر به ظاهر خوش فکر، مشابه با استیو جابزی مونث به نظر می رسید. هولمز توانسته بود جوان ترین زن میلیاردر خودساخته باشد. استارتاپ او هم خود را به عنوان اسب تک شاخ سیلیکون ولی مطرح کرده بود.