شرکت بیمه سرمد در جریان مناقصه محدود واگذاری خدمات بیمه‌ای درمان تکمیلی و اموال جمعیت هلال احمر ایران برنده مناقصه اعلام شد.

به گزارش روند بورس امروز، جمعیت هلال احمر ایران اعلام کرده بود که امور بیمه ای اعم از بیمه خودرو، شخص ثالث، آتش سوزی، بالگردها، مسئولیت و … به شرکت بیمه ای که نازل ترین پیشنهاد را در موضوع تکمیلی ارائه کرده و شرایط عمومی در بیمه اموال را بپذیرد واگذار می‌شود.

بر این اساس شرکت بیمه سرمد برنده این مناقصه اعلام شده است. مهدی مهدوی مدیرعامل شرکت بیمه سرمد اعلام کرده است که ریسک و پورتفو مناسب، از مزایای این بیمه‌گذار است و موجب بهبود نقدینگی و جایگاه شرکت بیمه سرمد در طول یک سال آتی در صنعت بیمه و بازار سرمایه خواهد بود.

قرارداد بیمه، سرمد و هلال احمر از ۱۵ تیرماه سال جاری تا ۱۵ تیرماه سال آینده اعتبار دارد.

بیمه سرمد همچون تمامی شرکت‌های بیمه، سهامی عام بوده و از همین رو پذیره نویسی سهام عمومی آن در تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۴ آغاز شد. در مرحله پذیره نویسی عمومی، شرکت آرمان صادرات سپهر و همچنین یکی دیگر از بزرگترین و خوشنام‌ترین گروه های مالی و اعتباری کشور یعنی بانک شهر بواسطه شرکت گروه توسعه اقتصادی رستا، به جامعه سهامداران عمده شرکت بیمه سرمد وارد شدند؛ به همین سبب بیمه سرمد را می‌توان تنها شرکت بیمه‌گر صنعت بیمه کشور دانست که دو بانک بزرگ کشور شامل بانک صادرات ایران و بانک شهر را بعنوان سهامدار اصلی در کنار خود دارد.