اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه منتهی به خرداد ۹۸ شرکت فروسیلیس در حالی منتشر شده که نشان می‌دهد درآمد حاصل از فروش محصولات این شرکت بالغ بر مبلغ ۶۰۰،۹۴۸ میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه قبل به میزان ۹۱/۴۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بورس امروز، هزینه های مالی شرکت فروسیلیس در سه ماهه منتهی به ۳۱ خردادماه ۹۸ معادل مبلغ ۱۲٫۶۹۱ میلیون ریال بوده است که نسبت به دوره مشابه ۱۲۶ درصد افزایش داشته است.

این شرکت اعلام کرده است که علت افزایش هزینه مزبور نسبت به دوره مشابه عمدتا ناشی از سررسید شدن اکثر تسهیلات دریافتی در سال مالی ۱۳۹۷ و دریافت تسهیلات جدید به دلیل خودداری تأمین کنندگان مواد اولیه و قطعات از فروش اعتباری بابت نوسانات قیمت در شرایط حاکم بر اقتصاد کشور می باشد.

سایر برنامه های با اهمیت شرکت

شرکت در نظر دارد دو واحد آپارتمان دفتر مرکزی خود را که در تهران – بلوار اسفندیار پلاک ۵ واقع گردیده و متراژ آن حدودة ۶۱۸ متر مربع با کاربری اداری بوده در سال ۱۳۹۸ به فروش برساند. ارزش دفتری این دارائی حدود ۴۵۶.۶۶۵ میلیون ریال است.

تولید و فروش

با عنایت فروش سه ماهه منتهی به ۳۱ خردادماه ۱۳۹۸ نسبت به دوره مشابه،۴۴/۹۱ درصد افزایش یافته است. مقدار تولید سه ماهه منتهی به ۳۱ خردادماه ۱۳۹۸ عبارتند از تولید ۵،۷۶۳ تن فروسیلیسیم ، مقدار ۷۰۹ تن سرباره و مقدار ۱٫۸۱۸ تن پودر میکروسیلیکات، همچنین مقدار ۲۲۸ تن فروسیلیکومنیزیم تولید گردیده است.

لازم به توضیح است که مولفه های تولید مواد، دستمزد و سربار دارای تغییرات چشم گیری بوده است، لذا بر این اساس و باتوجه به افزایش نرخ جهانی فروسیلیسیم و سایر فروآلیاژها بهای این تولیدات از اواخر سال مالی ۱۳۹۷ روند افزایشی به خود گرفته است. با عنایت به این مطلب برآورد اینجانبان از افزایش نرخ فروش در سال ۱۳۹۸ معادل ۳۰ درصد است، همچنین با توجه به افزایش تولید قابل پیش بینی در سال ۱۳۹۸، نسبت به سال ۱۳۹۷ مقدار فروش نیز روند افزایشی خواهد داشت، لذا انحراف مساعدی در حدود ۷۰ درصد برای این سال قابل پیش بینی است.

بیشتر بخوانید:  رشد ۱۵۷درصدی سود «شبندر»

در آمدهای عملیاتی

درآمد حاصل از فروش محصولات در سه ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۹۸ بالغ بر مبلغ ۶۰۰،۹۴۸ میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه قبل به میزان ۹۱/۴۴ درصد افزایش یافته است. انحراف مساعد مقدار بر حجم فروش نسبت به دوره قبل بالغ بر ۵۴،۸۳۹ میلیون ریال معادل ۱۷/۴۷ درصد و انحراف مساعد نرخ فروش نسبت به سال قبل بالغ بر ۲۳۲،۲۰۶ میلیون ریال معادل ۷۳/۹۷ درصد بوده است که به دلیل افزایش مقداری فروش و افزایش تولید بوده است.