همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پایداری، «راهیان پیشرفت» متشکل از دبیران انجمن علمی دانشگاه امیرکبیر با هدف آشنا ساختن جوانان و نخبگان با ظرفیتها و فعالیت های علمی صورت گرفته در صنعت، در مجتمع پتروشیمی اروند حضور یافتند و از آخرین دستاوردهای بومی شده توسط متخصصین داخلی بازدید کردند.

 به گزارش رسانه خبری بورس امروز ؛ همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پایداری، بزرگترین زنجیره پی وی سی و کلر کشور به عنوان پیشتاز اجرای سیاست های خودکفایی با تکیه بر توان و دانش بومی، میزبان دانشجویان و نخبگان دانشگاهی از دانشگاه امیرکبیر و طرح «راهیان پیشرفت» در  پتروشیمی اروند بود.

در این میزبانی مجتمع پتروشیمی اروند در راستای فرمایش مقام معظم رهبری جهت «آشنا ساختن نخبگان جوان با ظرفیت‌ها و کارهای بزرگ علمی صورت گرفته در کشور » صورت گرفت. دانشجویان و نخبگان علمی جوان پس از حضور در مجتمع از واحد‌های مختلف بازدید کردند. در ادامه در جریان روند تولید اَبَرتولید کننده کلر و پی.وی‌.سی خاورمیانه قرار گرفتند.
دانشجویان جوان همچنین پس از گفتگوی با مدیران، مشاهده فرآیندها و خطوط تولید انجام ئائند. در ادامه به بازدید از تجهیزاتی که به دست جوانان ایران اسلامی بومی سازی شده است پرداختند. و نبز در جریان آخرین دستاوردهای کسب شده توسط این مجتمع قرار گرفتند.
گفتنی‌ست، مجتمع پتروشیمی اروند با تکیه بر توان متخصصین داخلی و ایرانی سازی تجهیزات فنی موفق به شکستن رکوردهای تولید و تصاحب بازارهای جدید شده است.

در پایان این بازدید که همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پایداری صورت گرفت. دانشجویان و نخبگان به شلمچه شهر یادمان‌های دفاع مقدس و کربلای ایران اعزام شدند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت پتروشیمی اروند
بیشتر بخوانید:  تفاهم نامه مجتمع سنگ آهن سیرجان و مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران