در چهارمین همایش تخصصی صنعت فولاد کشور دکتر داود صافی مدیر عامل گروه صنعتی چدن سازان گفت: گروه صنعتی چدن سازان در 4 دهه فعالیت خود را در قالب سه شرکت تولیدی چدن سازان، غلتک سازان و سنگین صنعت آغاز نمود.

 

به گزارش بورس امروز؛ در چهارمین همایش تخصصی صنعت فولاد کشور دکتر داود صافی مدیر عامل گروه صنعتی چدن سازان گفت: گروه صنعتی چدن سازان در 4 دهه فعالیت خود را در قالب سه شرکت تولیدی چدن سازان، غلتک سازان و سنگین صنعت آغاز نمود.

این گروه بیش از یک هزار و صد نفر اشتغال مستقیم فراهم کرده است. در شرکت های زیرمجموعه نیز شرکت  غلتک سازان به عنوان یکی از بزرگ ترین فولاد سازهای القایی کیفی کشور و مجموعه سنگین صنعت نیز به عنوان یک مجموعه کم نظیر در کشوراز لحاظ ماشین سازی  با استفاده از متخصصین و دانشمندان داخلی و همچنین بهره گیری از مشاوران خارجی، توانست دانش تولید غلتک در کشور را بومی سازی کند.

نقش بی بدیل گروه  چدن سازان در ایجاد دانش و همچنین خروج ارز از کشور انکار ناپذیر است .

وی در ادامه گفت: در حال حاضر دانش فنی و توان تولید طیف گسترده ای از غلتک های فولادی مورد نیاز در صنایع مختلف کشور به ویژه صنایع فولادی درمجموعه ایجاد شده است .

رشد 70 درصدی چدن سازان

مدیر عامل گروه تولیدی چدن سازان در ادامه شرح داد: شرکت چدن سازان موفق به کسب 70 درصد رشد در تولیدات خود شده است .

تولید 7500 تن غلتک در سال 1396 به 12هزار 800 تن تولید در سال 1401 رسیده است. با برنامه ریزی و  سرمایه گذاری های انجام شده این ظرفیت تا سال 1404 به 17 هزار 500 تن خواهد رسید .

لازم به ذکر است که این ظرفیت هم پاسخگوی تمام نیاز داخل کشور و هم طرح های توسعه در حال اجرای صنعت فولاد کشور است .

بیشتر بخوانید:  برگزاری سومین رویداد 3S با حمایت شرکت فولاد مبارکه

وی افزود: آنچه نوید بخش است این است که  این پتانسیل برای شرکت بیش از پیش ایجاد می شود که بتواند حضور گسترده تری در بازار های جهانی داشته باشد .

شرکت چدن سازان با بیش از 120 مشتری داخلی موفق شده است که  به 20 مشتری و تولید کننده معتیر و بزرگ در سطح جهانی  و  12 کشور صادرات داشته باشد و بازخورد مثبتی از مجموعه های معتبر فولادی دنیا اخذ نماید .همه ی این موفقیت ها  مرهون مجموعه ای از عوامل است که  مهم ترین آن اطمینان و همراهی مشتریان داخلی است .

وی افزود: شرکت چدن سازان در پاسخ به این اعتماد مشتریان ملزم است  که به روز باشد و همچنین نوآور و متعهد  به ارائه  نسل جدید غلتک ها باشد . بنابراین باید  این مجموعه در مرز دانش تولیدی غلتک در سطح جهانی حرکت کند.

بازار سرمایه

صافی جایگاه این شرکت در بازار سرمایه را اینگونه شرح داد: شرکت چدن سازان سهامی عام، دانش بنیان و پذیرفته شده در بازار سرمایه است.

این مجموعه با همت آقای انصاری به عنوان یک کارآفرین در کشور پایه گذاری شده است و رسیدن به این نقطه با همراهی اساتید و نخبگان این صنعت بوده است ادامه مسیر هم به همین منوال خواهد بود .

وی عنوان کرد، که با توجه به اینکه این امر لازمه جذب حضور حداکثری ذی نفعان است حضور  چدن سازان در  بازار سرمایه می تواند امکان بیشتری برای  مشتریان را در قالب سهامدار فراهم و در نتیجه هم افزایی ایجاد گردد  .

ارتقا و نوآوری چدن سازان

صافی ادامه داد: شرکت  چدن سازان در ارتقا و نوآوری تعهدی دارد و همواره سهم مشخصی از فروش سالیانه چدن سازان به فعالیت های تحقیق و توسعه اختصاص داده شده است.

بیشتر بخوانید:  مدیرعامل جدید ذوب‌آهن اصفهان منصوب شد

همچنین وی گفت: نسل جدید کوره های عملیات حرارتی این شرکت  در حال ساخت است و پیگیری خرید ماشین آلات جدید و پیشرفته مهرتاییدی بر ادعای شرکت چدن سازان محسوب می شود. که صرفا  برای تحقق اهداف شرکت است . از جمله این اهداف تحویل به موقع، کیفیت محصولات و همچنین توسعه سبد محصولات است .

مسئولیت اجتماعی چدن سازان

مدیر عامل شرکت تولیدی چدن سازان در ادامه افزود، مجموعه چدن سازان همواره در تلاش است طیف گسترده ای از ذی نفعان را در نظر داشته باشد از جمله  مسئولیت های  اجتماعی این شرکت در سنوات گذشته کمک هزینه و بورسیه تحصیلی دانش آموزان  و دانشجویان بوده است و در زمان بروز حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله در تلاش بوده که در مسیر مسئو.لیت های اجتماعی خود گام بردارد.

وی گفت: در سال گذشته و سال جار ی گروه چدن سازان ساخت یک مدرسه را به نمایندگی از شرکای تجاری خود در مناطق محروم اصفهان که نزدیک کارخانه است در دست دارد و همه ی هزینه هایی که در قالب این همایش توسط شرکت کنندگان پرداخت می شود صرف تکمیل این مدرسه خواهد شد .