مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران (شاملا) آینده سرمایه گذاری در این شرکت را روشن دانست و گفت: شاملا بهره برداری آزمایشی کوره اول پروژه سولفات پتاسیم با ظرفیت اسمی هر کوره 10 هزار تن در سال را با موفقیت آغاز کرد و اقدامات لازم جهت تکمیل و بهره برداری آزمایشی از سه کوره دیگر نیز در جریان می باشد.

به گزارش رسانه خبری بورس امروز صنعت کانی‌های غیرفلزی طیف گسترده‌ای از معادنی را شامل می‌شود که بعضاً جذابیت قابل‌توجهی برای سرمایه‌گذاران دارند. شرکت معدنی املاح ایران (شاملا) نیز در حوزه پودر سولفات سدیم و نمک تصفیه‌شده رهبری بازار را بر عهده دارد و از معادن و خطوط تولید مجهزی برخوردار است. این شرکت به عنوان یکی از شرکت های تابعه تاصیکو وابسته به شستا با داشتن دو مجتمع تولیدی و طرح توسعه در حال اجرا، بزرگترین تولیدکننده سولفات سدیم و نمک تصفیه در ایران است که در سال 1363 تاسيس و در سال 1375 با نماد شاملا در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. شرکت معدنی املاح ایران در سال‌های متوالی از طرف وزارت صنایع و معادن بعنوان واحد نمونه صنعتی و از طرف سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران بعنوان واحد نمونه کیفی در سطح ملی شناخته شده است.

اما برنامه‌های این شرکت مهم برای آینده چیست؟ و آیا می توان به سودآور بودن آن در روزهای آتی برای سهامداران بورسی امیدوار بود. مهدی بوربور مدیرعامل این شرکت آینده‌ای روشن را برای شاملا پیش بینی می‌کند و با اشاره به برنامه های در دست اجرای آن منطق اقتصادی را به نفع آینده شرکت می‌داند.

وی این شرکت را به عنوان اصلی‌ترین تولید کننده سولفات سدیم کشور عنوان کرد و گفت: فعالیت­های تولیدی شرکت معدنی املاح ایران در دو زمینه سولفات سدیم و نمک خوراکی می­باشد و بیش از 85 درصد از نیاز کشور به پودر سولفات سدیم از طریق این شرکت تامین می‌شود. به زودی با بهره برداری از پروژه‌های در دست اجرای شرکت محصولات جدید سولفات پتاسیم و کلریدکلسیم نیز به سبد محصولات شرکت اضافه خواهد شد. وجود این برنامه ها قطعا برای سهامدارانی که به دنبال سود دائمی و بلند مدت هستند جذاب است.

بیشتر بخوانید:  قیمت سهام پالایشی ها تا پایان سال تا چه میزان رشد می کند؟

مدیرعامل “شاملا” همچنین اظهار داشت: بهره برداری آزمایشی کوره اول پروژه سولفات پتاسیم که یکی از برنامه‌های توسعه‌ای شرکت است با ظرفیت اسمی هر کوره 10 هزار تن در سال با موفقیت آغاز و محصول نهایی تولید گردید. اقدامات لازم جهت تکمیل و بهره برداری آزمایشی از سه کوره دیگر نیز در جریان می‌باشد. با بهره برداری کامل از پروژه و دریافت پروانه بهره برداری مراتب به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

بوربور با اشاره به سهامداران شاملا که سرمایه خود را در این شرکت گذاشته اند گفت: شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین یکی از سهامدارن عمده و اصلی این شرکت است که با 74 درصد سرمایه گذاری مهم ترین و اصلی ترین سهام دار شرکت به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیای ایران، شرکت صنایع خاک چینی ایران و اشخاص حقیقی از دیگر سهامداران اصلی این شرکت هستند.