معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: با تلاش فعالان صنعتی، در سال گذشته رکورد کارآفرینی صنعتی کشور شکسته شد که مرهون تلاش و همت مدیران واحدهای تولیدی و اشتغال آفرین است.

به گزارش رسانه خبری بورس امروز ، محمد مهدی برادران، با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس آمار اعلامی سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و وزارت کار، رکورد اشتغال صنعتی کشور با هشت میلیون و ۳۲۹ هزار و ۱۰۰ نفر، توسط جامعه کارآفرین کشور شکسته شد و این افتخار بزرگی برای کشور است که به واسطه عملکرد فعالان صنعت، معدن و کشاورزی رقم خورد.

وی که در نخستین اجلاس ابر کارآفرینان ایران سخن می گفت، با قدردانی از تلاش و مجاهدت کارآفرینان و صاحبان صنایع بویژه در بخش خصوصی تصریح کرد: خداوند به شما توفیق داده و صفت رزاقیت خود را در کشور، بواسطه کارآفرینان و صنعتگران به منصه ظهور رسانده که مایه خرسندی و شکرگذاری از درگاه احدیت است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت تاکید کرد: در سال گذشته برای اولین بار، رشد صادرات در حوزه غیر نفتی به ۵۳ میلیارد دلار رسید که نسبت به آمار دو سال قبل، از عدد ۳۷.۵ میلیارد دلار به ۵۳ میلیارد دلار رسید که رشد بسیار خوبی است و تلاش خواهیم کرد به افق ۷۵ میلیارد دلار برسانیم.

وی به موفقیت‌ها و پیشرفت های حوزه صنعت اشاره و اضافه کرد: در گذشته به دنبال استفاده از تجربیات و علوم دانشگاهیان برای پیوند دانشگاه و صنعت و بهره مندی صنایع از دانشگاهیان بودیم، در حالیکه هم اکنون، باید دانشگاهیان را برای رسیدن به صنعت تشویق کنیم. این موضوع، نشانگر رشد شتاب گونه صنایع و پیشرفت روز افزون علمی آنان است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت خطاب به کارآفرینان گفت: دولت در کنار شما بوده و هست و موانع را در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت رصد کرده و مشکلات را احصاء نموده است و تلاش می‌کند در حوزه صنایع ملی و استان‌ها پیگیر رفع موانع تولید و اشتغال بوده و از کمک‌ مجموعه هایی مانند خانه صنعتکاران ایران در این مسیر، بهره ببرد.

بیشتر بخوانید:  ممنوعیت جدید برای کارفرمایان

علیرضا بنی هاشمی

در ادامه این مراسم، سید علیرضا بنی‌هاشمی رییس خانه صنعتکاران ایران، متذکر شد: خانه صنعتکاران ایران با بیش از ۲۵ سال سابقه فعالیت، همواره در کنار کارآفرینان و فعالان اقتصادی، صنعتی، معدنی و کشاورزی کشور بوده است به طوریکه این مجموعه توانسته است در دو سال گذشته، با تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان، بیش از ۱۲ هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی را در کشور تثبیت کند.

وی ادامه داد: خانه صنعتکاران ایران با مطالبه گری و پیگیری های صحیح و مهندسی شده و ایجاد شبکه های خارجی و پلتفرم های مالی برای کمک به صنعتکاران و دور زدن تحریم‌ها، توانسته است به رسالت خود در حمایت از کارآفرینان و صنایع کشور عمل کرده و همواره بعنوان حامی صادق، در کنار صنعتگران و کارآفرینان بماند.

رییس خانه صنعتکاران ایران با انتقاد از عملکرد اقتصادی برخی از مدیران اجرایی کشور گفت: نا امید نیستیم، زیرا مشاهدات ما در بازدیدهایی که از طریق خانه صنعتکاران ایران از صنایع کشور داریم، قدرت فکر و همت صنعتکاران را به وضوح مشاهده می کنیم که این موضوع، مایه امید ما است.

بنی‌هاشمی ادامه داد: به رغم گله‌مندی‌ای که در در بدنه تولید داریم، مطالبه گری و افق برای صنعت ما بسیار روشن است و اگر ساز و کارها اصلاح و در مسیر واقعی خود قرار گیرد، با مطالبه گری صحیح، می توانیم تولیدی رو به جلو داشته باشیم.

رییس خانه صنعتکاران ایران با اعلام آمادگی برای حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان تاکید کرد: افتخار ما این است که در کنار طلایه‌داران خط مقدم اقتصاد و صنعت کشور ایستاده ایم .

بیشتر بخوانید:  تعیین دستمزد از اختیارات وزارت کار یا وزیر کار نیست

ما بر این باوریم که به نمایندگی از همه کارآفرینان، صنعتگران و فعالان حوزه معدن و کشاورزی، با مطالبه گری مجدانه، از تولیدکنندگان حمایت می نماییم تا تولید، رونق بیشتری بگیرد و بتوانیم سهم بیشتری از بازارهای جهانی در اختیار بگیریم.