بررسی عملکرد مالی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ نشان می‌دهد که سود خالص این شرکت تا ۱۳۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

به‌ گزارش روند بورس امروز، گزارش فعالیت‌ها و وضعیت مالی منتهی به اسفند ۹۷ شرکت نورد و تولید قطعات فولادی نشان می‌دهد که درآمد خالص این شرکت از ۲۴۸ میلیارد تومان سال ۹۶ به ۳۸۳ میلیارد تومان در سال ۹۷ افزایش داشته است. این نشان از افزایش ۵۴ درصدی این شرکت در بخش فروش دارد. اما بهای تمام شده کالای فروش رفته این شرکت نیز تا ۷۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

این در حالی است که سود عملیاتی این شرکت حدود ۵ میلیارد تومان منفی بوده است. این در حالی است که این شرکت سال ۹۶ را با سود عملیاتی ۲۶ میلیارد تومانی به پایان رسانده بود.

همچنین سود خالص این شرکت نیز کاهش پیدا کرده و از ۱۷ میلیارد تومان سال ۹۶ به ۶ میلیارد تومان در سال ۹۷ کاهش پیدا کرده است. یعنی سود این شرکت تا ۱۳۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

همچنین جمع بدهی‌های این شرکت نیز نسبت به سال ۹۶ افزایشی بوده و به ۱.۲۱۶.۲۲۱ میلیون ریال رسیده است.

درآمدهای غیرعملیاتی این شرکت البته در سال ۹۷ افزایش داشته و به عدد ۴میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است.

این شرکت علت اصلی منفی بودن سود خالص شرکت را به دلیل مشکلات تامین مواد اولیه و تجهیزات یدکی و همچنین نوسانات شدید قیمت ارز می‌داند. ضمن اینکه دستوری بودن قیمت محصولات توسط وزارت صمت را نیز عامل دیگری بر وضعیت نامناسب برخی صنایع می‌داند.

بیشتر بخوانید:  نحوه معاملات بورس به زودی با تغییر مهمی روبه‌رو می‌شود