بورس تهران میزبان یک شرکت گسترش سوخت سبز به عنوان اولین «شرکت پروژه سهامی عام» خواهد بود و پذیره نویسی آن به زودی انجام خواهد شد.

به گزارش رسانه خبری بورس امروز ، شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس (سهامی خاص) در 17 اردیبهشت 1402 در جلسه هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران مطرح و هیئت پذیرش بر اساس ماده 24 دستورالعمل نحوه صدور مجوز عرضۀ عمومی شرکت پروژه (سهامی عام) کلیات پروژه شرکت مذکور را تأیید کرد. سرمایه ثبتی شرکت مبلغ 5,000 میلیارد ریال و شرکت گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) با مالکیت 99.99 درصد سهام، سهامدار عمده این شرکت محسوب می‌­شود. این پروژه با هدف تولید بیواتانول سوختی در دو شهرستان کرمانشاه و باشت در حال اجرا است.

میزان پیشرفت پروژه کرمانشاه به ظرفیت 66 میلیون لیتر حدود 94 درصد و پروژه باشت با ظرفیت مشابه، حدود 16 درصد است. همچنین تاریخ بهره‌­برداری از پروژه کرمانشاه نیمه دوم سال 1402 و پروژه باشت نیمه دوم سال 1404 برآورد شده است.

در آینده نزدیک و پس از طی فرایند قانونی و مقرراتی و صدور مجوز پذیره‌نویسی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، شاهد پذیره‌نویسی این «شرکت پروژه» در بازار سرمایه­‌گذاران حرفه­‌ای بورس تهران خواهیم بود.

  • منبع خبر : اقتصادایران
بیشتر بخوانید:  سرمایه‌گذاری در بورس، جذاب‌تر از بازارهای موازی