پیگیری های متعدد پتروشیمی شیراز  و سهامدار عمده از طریق وزارت اقتصاد و دارایی،‌ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان برنامه و بودجه،‌ انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی و سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور تسویه مطالبات اوره سازان از دولت در نهایت منجر به ارایه  پیشنهاداتی جهت درج در بودجه ۱۴۰۲ به منظور تسویه مطالبات شد.

به گزارش بورس امروز،‌ احمدرضا حیدرنیا مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز  مطالبات این شرکت از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را ۷۵ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال تا پایان شهریور ۱۴۰۱ ذکر کرد و گفت:‌ بر اساس مصوبه مهرماه ۱۳۹۸ هیات وزیران، فروش کود اوره به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با نرخ ۳۹۸هزار و ۱۲۵ ریال تعیین شده بود.

وی ادامه داد‌: به موجب این مصوبه، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف به پیش بینی مابه التفاوت حداقل قیمت کشف شده در بورس کالا در شش ماهه گذشته با قیمت فروش شرکت های پتروشیمی به بخش کشاورزی پس از حسابرسی یارانه ای در لوایح بودجه شد تا پس از تصویب و تخصیص اعتبار توسط وزارت جهاد کشاورزی در اختیار شرکت های مذکور قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی شیراز اضافه کرد:‌ با  توجه به محاسبات انجام شده بر اساس حداقل قیمت کشف شده در بورس کالا در شش ماهه گذشته با قیمت فروش شرکت های پتروشیمی تولید کننده کود اوره به بخش کشاورزی،‌ مابه التفاوت آن در دفاتر این شرکت ثبت و با ارایه گزارشات لازم به سازمان حسابرسی ( مبنی بر الزام به حسابرسی یارانه ای توسط سازمان حسابرسی)‌ تاییدیه  مطالبات از سازمان حسابرسی جهت دوره های زیر صورت پذیرفته است.

وی دوره مطالبات را اینگونه ذکر کرد: ‌دوره ۵ ماهه و ۱۳ روز منتهی به پایان اسفندماه ۱۳۹۸ به مبلغ ۲ هزار و ۹۶ میلیارد ریال، دوره شش ماهه اول و دوم سال ۱۳۹۹ به مبلغ ۱۳ هزار و ۳۸۹ میلیارد ریال،‌ دوره اول و دوم سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۳۳ هزار و ۵۶۷ میلیارد ریال

بیشتر بخوانید:  مزایده «ثمسکن» برای واگذاری ۱۶ درصد سهام شرکت وابسته

حیدرنیا تصریح کرد:‌ مطالبات از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ تا قبل از ابلاغیه مصوبه هیات وزیران در هجدهم مهرماه ۱۳۹۸ نیز به مبلغ ۵ هزار و ۷۵۵ میلیارد ریال توسط وکیل شرکت در مراجع ذیصلاح طرح دعوی صورت پذیرفته و در حال پیگیری می باشد.

وی اضافه کرد: مطالبات مربوط به دوره شش ماهه اول و دوم سال ۱۴۰۱ نیز پس از تکمیل مدرک جهت حسابرسی یارانه ای به سازمان حسابرسی ارسال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز  پیگیری های متعدد این شرکت و سهامدار عمده از طریق وزارت اقتصاد و دارایی،‌ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان برنامه و بودجه،‌ انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی و سازمان بورس و اوراق بهادار را مورد اشاره قرار داد که بر این اساس پیشنهاداتی جهت درج در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور به منظور تسویه مطالبات مذکور ارائه شده است.

  • منبع خبر : کدال