بررسی صورت مالی تلفیقی شرکت فولاد مبارکه نشان از کاهش ۷ درصدی هزینه‌های مالی این شرکت در سال ۹۷ دارد. هزینه های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ ، معادل ۱۰.۲۵۴ میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۸۰۰ میلیارد ریال، ۷درصد کاهش یافته است.

به گزارش روند بورس امروز، صورت‌‌های مالی حسابرسی نشده و تلفیقی سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ شرکت فولاد مبارکه در حالی منتشر شده که این شرکت ۱.۱۳۳ ریال بابت هر سهم سود اختصاص داده است. ضمن اینکه سود اصلی ۹۴۱ ریال اعلام شده است.

درآمد حاصل از فروش محصولات در سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ معادل مبلغ۲۳۴.۱۰۱ میلیارد ریال است که نسبت به دوره مشابه سال قبل به میزان ۷۶.۰۷۹ میلیارد ریال معادل ۴۸ درصد افزایش یافته است.

این شرکت پیش بینی کرده که تا پایان سال جاری درآمد فروش این شرکت به ۲۷۵.۹۰۰ میلیون ریال برسید. در این پیش‌بینی شرکت فولاد مبارکه مقدار فروش را ۷.۰۵۰ هزار تن در نظر گرفته است.

درآمد حاصل از فروش داخلی محصولات در سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ معادل ۲۰۸،۱۴۱ میلیارد ریال است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، به میزان ۷۶٫۶۰۷ میلیارد ریال معادل ۵۸ درصد افزایش یافته است.

ضمن اینکه درآمد حاصل از صادرات محصولات در سال مالی مورد اشاره معادل ۲۵،۹۶۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، به میزان ۵۲۸ میلیارد ریال معادل ۲ درصد کاهش یافته است.

بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی این شرکت نیز از ۸ میلیارد تومان سال ۹۶ به ۱۲ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است. فولاد مبارکه این افزایش ۴۶ درصدی بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی را ناشی از افزایش نرخ مواد اولیه مانند سنگ آهن و گندله می‌داند. پیش‌بینی این شرکت افزایش این رقم به ۱۸۵.۰۶۷ میلیارد ریال در سال جاری است.

هزینه های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ ، معادل ۱۰.۲۵۴ میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۸۰۰ میلیارد ریال  ۷درصد کاهش یافته است.سود عملیاتی شرکت نیز با رشد مواجه شده و از حدود ۷ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۱۲ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است.

بیشتر بخوانید:  شاخص کل بورس صعودی شد

جریان خالص ورود وجه نقد ناشی از فعالیت های عملیاتی این شرکت نیز طی سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ نسبت به سال ۹۶ افزایش پیدا کرده و به عدد ۴۷.۳۸۶.۶۰۹ میلیون ریال رسیده است.