مجری طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی اعلام کرد: ایمینو از 25 شرکت دانش بنیان بخش معدن و صنایع معدنی در سال 1401 حمایت کرد.

به گزارش رسانه خبری بورس امروز  ، مجید وفایی فرد ضمن بیان این مطلب گفت: ایمینو با هدف شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند در بخش معدن و صنایع معدنی، برنامه برگزاری سلسله رویداد‌های دایان را اجرایی و طی امسال، 5 رویداد را در حوزه های فولاد، ماشین آلات و تجهیزات، بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست، فرآوری مواد معدنی و انقلاب صنعتی چهارم برگزار کرد.

وی افزود: در فرآیند برگزاری رویدادهای دایان، پس از غربال اولیه شرکت‌های دانش‌بنیان توسط مدیران و کارشناسان ایمینو، یک نشست با حضور افراد شاخص و صاحب‌نظر در زمینه رویداد برگزار شده و پس از داوری، بین 5 تا 6 شرکت دانش‌بنیان برای ارائه محصولات فناورانه خود در رویداد اصلی انتخاب می‌شوند.

برنامه ایمیدرو برای حمایت از دانش بنیان ها

مجری طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی با بیان اینکه از جمله شاخص های مهم توسعه کشورهای پیشرفته، اختصاص قابل توجه افزایش جی دی پی به ابداعات و اختراعات است، گفت: در ایران نیز در سیاست‌های کلی علم و فناوری در افق ۱۴۰۴، سهم تعیین‌شده تولید ناخالص داخلی از فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، ۵۰ درصد (10 درصد فناوری‌های پیشرفته و ۴۰ درصد سایر فناوری‌ها) است.

وی ادامه داد: ایمیدرو در تلاش است با اجرای طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی و درنتیجه، حمایت مالی و معنوی از شرکت های دانش بنیان، حضور این شرکت ها را در توسعه بخش معدن و صنایع معدنی پررنگ تر سازد.

450 شرکت دانش بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی

بیشتر بخوانید:  برگزاری جلسه تبادل نظر همراه اول و بانک تجارت

وفایی فرد با بیان اینکه از میان 8124 شرکت‌های دانش بنیان ثبت شده در معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، 450 شرکت فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی شناسایی شده است، گفت: از این میان، 108 شرکت در زنجیره صنعت فولاد، 45 شرکت در زنجیره مس و 117 شرکت در حوزه ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات هستند.

وی افزود: علاوه بر این، 54 شرکت در حوزه فرآوری، 54 شرکت در زنجیره اکتشاف و استخراج، 18 شرکت در زنجیره سرب و روی، 22 شرکت در حوزه محیط زیست، 14 شرکت در زمینه استحصال فلزات گرانبها و 18 شرکت در سایر زمینه‌ها مشغول به فعالیت هستند.

مذاکره مستقیم با 130 شرکت دانش بنیان

به گفته مجری طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی، ایمینو به عنوان یکی از واحداهای تابعه ایمیدرو، تلاش کرده تا سهم دانش بنیان ها را در اقتصاد بخش معدن و صنایع معدنی بهبود بخشد و از این رو، تاکنون موفق به برقراری ارتباط مستقیم با 130 شرکت دانش‌بنیان شده و از نزدیک، چالش های پیش روی این شرکت ها را بررسی کرده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی ایمیدرو