رییس هیات مدیره شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان گفت: از زمان تصدی هیات مدیره جدید در سال 1399 یکی از سیاست های اصلی تامین خوراک و مواد اولیه شرکت به صورت پایدار و گارانتی شده می‌باشد.

محمد امین کیان ارثی رییس هیات مدیره شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار در گفتگو با خبرنگار بورس امروز، با اشاره به ذخایر خاکی این شرکت اظهار داشت: از زمان تصدی هیات مدیره جدید در سال 1399 یکی از سیاست های اصلی تامین خوراک و مواد اولیه شرکت به صورت پایدار و گارانتی شده می‌باشد.

وی افزود: این شرکت با خرید سه زمین جدید، تامین مواد اولیه را حداقل تا 12 سال دیگر تضمین می کند و از این بابت هیچ نگرانی نخواهد داشت.

کیان ارثی با اشاره به زمین های خریداری شده تصریح کرد: یکی از زمین هایی که جدیدا خریداری شده حدود 7 و نیم هکتار است که برآورد می شود 2 میلیون و 300 هزار تن خاک مورد نیاز را در دل خود ذخیره دارد.

وی ادامه داد: دو زمین دیگر به مساحت 2 هزار و 100 متر و 2 هزار و 400 متر نیز در دوره تصدی قبلی خریداری شده است اما در این دوره مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: در حال حاضر بهره برداری از این دو زمین به پایان رسیده و مقرر شده به زودی به فروش برسانیم.

رئیس هیآت مدیره مرجان کار برآورد مصرف سالیانه برای هردو خط تولید را به طور سالانه  180 هزار تن ذکر کرد.

وی همچنین در خصوص خرید معدن جدید از سوی این شرکت گفت: دو معدن برای خریداری پیشنهاد شده که از خاک های با کیفیتی برخوردار هستند؛ بعد از تایید آزمایشگاه‌های مکانیک خاک امیدواریم به زودی آن‌ها نیز خریداری نماییم.

بیشتر بخوانید:  نقش مهم شعب بانک توسعه تعاون در حمایت از اشتغال و کارآفرینی