طی معاملات امروز بازار سرمایه بیشترین پول حقیقی به گروه‌های سیمان و انبوه‌سازی وارد شد، در حالی که بیشترین خروج پول این گروه از صندوق‌ها و نفتی‌ها بوده است.

به گزارش رسانه خبری بورس امروز ، شاخص کل بورس امروز با ۱۰ هزار و ۲۷۶ واحد کاهش تا رقم یک میلیون و ۷۸۵ هزار واحد سقوط کرد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن با ۷۱۱ واحد افزایش تا رقم ۵۳۸ هزار و ۲۷۵ واحد صعود کرد. در این بازار ۵۱۰ هزار معامله به ارزش ۷۱ هزار و ۷۸۲  میلیارد ریال انجام شد.

در شاخص کل بورس, ۴۴ درصد نمادهای بورسی امروز مثبت و ۵۶ درصد منفی بودند که از میان آن‌ها فولاد مبارکه اصفهان، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و گروه مپنا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

شاخص کل فرابورس نیز با کاهشی ۶۱ واحدی در رقم ۲۲ هزار و ۷۲۲ واحد ایستاد. در این بازار ۲۶۷ هزار معامله به ارزش ۱۹۶۲ میلیارد ریال انجام شد.

۴۶ درصد نمادهای فرابورسی مثبت و ۵۴ درصد منفی بودند و از میان آن‌ها گروه انتخاب الکترونیک ارمان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بیمه پاسارگاد و پویا زرکان آق دره نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

 

  • منبع خبر : ایسنا
بیشتر بخوانید:  اوراق منفعت ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی پذیره نویسی می شود