عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بهره‌برداری از فاز ۱۴ پارس جنوبی اتفاق بزرگ و مبارکی است که در حل مشکل ناترازی گاز در کشور مؤثر خواهد بود

به گزارش بورس امروز : مصطفی نخعی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، با بیان اینکه ناترازی گاز در کشور بحث جدی است که هر سال نیز در حال افزایش است، اظهار کرد: حل موضوع ناترازی گاز به تولید و مصرف وابسته است، از یک طرف هم باید تولید گاز در کشور افزایش یاید و هم مصرف بهینه و کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه فاز ۱۴ پارس جنوبی آثار خود را در همین زمستان امسال گذاشت، افزود: بدون‌شک بهره‌برداری از فاز ۱۴ پارس جنوبی اتفاق بزرگ و مبارکی است که در حل مشکل ناترازی گاز در کشور مؤثر خواهد بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همان‌گونه که در بحث تولید گاز اقدام‌های خوبی انجام شده باید در خصوص بهره‌وری و مدیرت مصرف گاز و البته دیگر حوزه‌های انرژی نیز اقدام‌هایی انجام شود.

پالایشگاه پارس جنوبی پنجشنبه هفته گذشته (۱۱ اسفندماه) با حضور سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری، جواد اوجی، وزیر نفت و جمعی از مقام‌های کشوری و استان بوشهر، به‌طور رسمی به بهره‌برداری رسید. این پالایشگاه سیزدهمین پالایشگاه میدان مشترک پارس جنوبی است و با تکمیل آن دیگر پالایشگاهی برای این میدان مشترک ساخته نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:  چرا سهمیه جدید بنزین ‌ برای برخی واریز نشد؟