سرپرست شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت با اعلام پیشرفت ۳۲.۷۷ درصدی پروژه از برنامه‌ریزی برای جهش پیشرفت پروژه در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش بورس امروز، در نشستی با حضور برخی از مدیران شهرستان کهگیلویه و مجموعه شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت، آخرین وضعیت و مسائل این پروژه بررسی شد.
سرپرست شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت در این جلسه گفت: طرح پلی اتیلن سنگین دهدشت با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال و مساحت ۱۰۲ هکتار در حال اجرا می‌باشد.

محمد شکری تصریح کرد: در این پروژه سهم ۱۰۰ درصد طراحی پایه و تفصیلی بخش یوتیلیتی، طراحی تفصیلی بخش پروسسی و انجام فعالیت‌های ساختمان و نصب و همچنین بیش از ۶۳ درصد از ساخت تجهیزات پروژه به سازندگان و تامین کنندگان داخلی تخصیص یافته است.
وی ادامه داد: مصرف سالیانه ۳۰۵ هزارتن اتیلن تولیدی درپتروشیمی گچساران به عنوان خوراک اولیه (از طریق خط اتیلن دنا) انتقال می‌یابد.

سرپرست شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت گفت: در راستای تولید سالیانه ۳۰۰هزارتن پلی اتیلن سنگین با تولید ۲۳ انواع مختلف با هدف تامین کسری نیاز بازار داخلی و ارز آوری به کشور از محل صادرات این مجموعه پتروشیمی صورت می‌گیرد.
وی تاکید کرد: ایجاد اشتغال در منطقه محروم کهگیلویه با جذب حداکثری نیرو‌های بومی در زمان اجرای پروژه و بهره‌برداری و کمک به اقتصاد منطقه یکی از شاخص‌های اصلی این طرح است.

شکری تصریح کرد: پیشرفت کل پروژه ۳۲/۷۷ است و انشاالله در سال آینده اتفاقات و پیشرفت بسیار خوبی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه پروژه هیچ گونه مشکلی ارزی و ریالی ندارد گفت: میزان صرفه جویی ارزی بابت واگذاری خریدهای خارجی به سازندگان داخلی تاکنون بیش از ۲۴ میلیون یورو برآورد شده است.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی‌ پتروشیمی دهدشت
بیشتر بخوانید:  محرک‌های اثرگذار بر صنعت پتروشیمی کدامند؟