سابقه ی کاری شریل سندبرگ در وزارتخانه باعث شده بود تا او با کوله باری از تجربه مورد توجه شرکت های بزرگ قرار گیرد. سندبرگ در سال ۲۰۰۱ با قراردادی سه ساله به گوگل پیوست و دلیل انتخاب کار در این شرکت را هدف این کمپانی که «دسترسی آزادانه به اطلاعات جهانی» می باشد عنوان کرد

به گزارش روند بورس امروز،بانو شریل سند برگ (SHERYL SANDBERG)، نویسنده، فعال اجتماعی و یکی از مدیران غول شبکه های اجتماعی  جهان یعنی فیسبوک است. ثروتش را بیش از ۱.۵ میلیارد دلار تخمین زده اند.

وی دانش آموخته دانشگاه هاروارد است و متولد ۵۰ ساله از نیویورک. با کتاب LEAN IN، تاریخچه زندگی خود را روایت کرد. او تنها بانویی است که به عضویت هیات مدیره فیسبوک منصوب شد. او را یکی از بانوان تاثیرگذاران دنیای فناوری اطلاعات می دانند.

شریل سندبرگ مدیر عملیاتی و تجاری فیسبوک می باشد و از جمله معدود افرادی است که جهت ورود به این مجموعه ابتدا به گوگل وارد شده و پس از عدم موفقیت در هدف خود، با فیسبوک وارد همکاری شد. فعالان عرصه ی تکنولوژی می دانند که گوگل و فیسبوک دو کمپانی بسیار بزرگ و ثروتمند دنیای تکنولوژی می باشند که فعالیت های آن ها می تواند بر روی بورس کشوری در شرق آسیا تاثیر منفی و یا مثبت داشته باشد.

اما نکته ی جالب آن است که این شرکت ها فردی را که به خوبی برای آن ها کار کند، به راحتی از دست نمی دهند. در حقیقت سیستم فعالیت در شرکت های آمریکایی به گونه ای تنظیم شده است که افراد شایسته در نظام باقی بمانند و رشد و ترقی پیدا کنند. اما شریل سندبرگ یکی از مهم ترین افرادی است که گوگل به راحتی او را از دست داد و گرچه فیسبوک از نظر رقابتی در زمینه کاری گوگل قرار نمی گیرد، اما سندبرگ می توانست یکی از موثرترین افراد کمپانی گوگل باشد؛ اما این گونه نشد.

بیشتر بخوانید:  الزامات مالیاتی  جهت محقق شدن رونق تولید در سال ۹۸

در سال ۱۹۹۱ بود که شریل سندبرگ از هاروارد با بهترین نمره ی ممکن فارغ التحصیل شد. استاد او در هاروارد، یعنی لارنس سامرز در آن دوران به سمت ریاست بانک جهانی منصوب شده بود و بدین ترتیب از شریل برای دستیاری در امور پژوهشی بانک دعوت به عمل آورد.

با گذشت زمان راه پیشرفت بیش از پیش برای شریل سندبرگ هموار می شد، چرا که لارنس سامرز در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون به سمت معاونت وزارت دارایی دست پیدا کرد و با توجه به آن که نسبت به کار شریل اعتماد داشت او را به سمت رئیس دفتری خود انتخاب کرد. شریل سندبرگ نیز در سال ۱۹۹۹ این عنوان اجرایی را پذیرفت و تا سال ۲۰۰۱ در وزارتخانه مشغول به کار بود. اما با روی کار آمدن دولت جرج بوش و در نتیجه در دست گرفتن امور قدرت توسط حزب مخالف سامرز نیز از کار خود برکنار شد و در نتیجه شریل کار خود را در وزارتخانه از دست داد.