بحث خصوصی‌سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و عرضه سهام این دو باشگاه در فرابورس همچنان در حاله‌ای از ابهام قرار دارد. آنطور که رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرده عرضه سهام این دوباشگاه در فرابورس تا پایان سال امکان‌پذیر نیست.

به گزارش بورس امروز، رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید: با روند کنونی و شرایط دو باشگاه فوتبالی استقلال و پرسپولیس و عدم اصلاح ساختارها و صورت‌های مالی این دو باشگاه، بعید است تا شهریور و حتی در تا پایان سال ۹۸ بتوان این دو باشگاه را از طریق فرابورس واگذار کرد.
میرعلی‌اشرف عبدالله ‌پوری حسینی می‌افزاید: اگر از مسیری که مجلس برای ما طراحی کرده بخواهیم پیش برویم، امسال نمی‌توانیم دو باشگاه سرخابی رادر فرابوس واگذار کنیم، چون عرضه در فرابورس نیازمند اصلاحات ساختاری دو باشگاه است.
وی در مورد اینکه آیا بدهکاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مانع اصلی واگذاری دو باشگاه است، گفت: صرف بدهکار بودن دو باشگاه مانع حضور آنها در فرابورس نمی‌شود، بلکه ساختار آنها و تبدیل شدن به سهامی عام باید انجام شود. عمده ارزش دارایی خالص دو باشگاه «برند» آنها است و گرنه دارایی‌های دیگر دو باشگاه زیاد ملموس نیست.

بیشتر بخوانید:  اولین نشانه های رشد بازار در ناشران بورسی