محمود گودرزی گفت: پذیره‌نویسی اولین صندوق سرمایه‌گذاری بخشی (sector fund) بازار سرمایه، از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ آغاز می‌شود و این صندوق در خرید سهام شرکت‌های گروه پتروشیمی فعال خواهد بود. صندوق سرمایه‌گذاری بخشی، مناسب سرمایه‌گذارانی است که قصد سرمایه‌گذاری غیرمسقیم در صنعت خاصی را دارند و می‌خواهند از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آن بخش یا صنعت منتفع شوند.

محمود گودرزی، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران از پذیره‌نویسی اولین صندوق سرمایه‌گذاری بخشی در بازار سرمایه از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ خبر داد و گفت: در راستای تنوع‌بخشی به ابزارهای سرمایه‌گذاری و به منظور پاسخگویی به نیاز فعالان و سرمایه‌گذاران، بورس تهران با همکاری مجموعه سبدگردان آگاه و با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، اقدام به پذیره‌نویسی اولین صندوق سرمایه‌گذاری بخشی در بازار سرمایه با نام صندوق سرمایه‌گذاری بخشی پتروشیمی آگاه خواهد کرد.

وی افزود: صندوق سرمایه‌گذاری بخشی مناسب سرمایه‌گذارانی است که قصد سرمایه‌گذاری غیرمسقیم در صنایع خاصی را دارند و می‌خواهند از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در آن بخش یا صنعت منتفع شوند. این افراد با خرید صندوق‌های بخشی به جای خرید سهام شرکت‌های فعال در گروه یا بخش، به سادگی می‌توانند از مزیت این صندوق‌ها استفاده کنند.

گودرزی خاطر نشان کرد: همچنین تلاش می‌شود با همکاری سبدگردان آگاه، قراردادهای اختیار معامله نیز بر پایه این صندوق ارائه شده تا برای اولین بار، زمینه معاملات اوراق مشتقه متاثر از روند صنعت پتروشیمی در بازار سرمایه کشور فراهم شود.

مدیرعامل بورس تهران تصریح کرد: صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم بوده که در سال‌های اخیر با استقبال قابل توجه سرمایه‌گذاران و فعالان بازار همراه شده است. در بورس اوراق بهادار تهران انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، در اوراق با درآمد ثابت، مختلط، اهرمی و زمین و ساختمان قابل معامله بوده به طوری که برای سرمایه‌گذاران و فعالان با سلایق و انتظارات مختلف، ابزار مناسب سرمایه‌گذاری غیرمستقیم وجود دارد.

گودرزی در پایان گفت: تعداد ۴۹۵ میلیون واحد از واحدهای سرمایه‌گذاری عادی قابل پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری بخشی پتروشیمی آگاه در نماد پترو آگاه از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ در بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس اوراق بهادار تهران به روش عرضه به قیمت ثابت (۱۰۰۰ تومان) به عموم سرمایه‌گذاران عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  گزارش بازار بوررس امروز چهارشنبه 3 آذر ماه 1400/کاهش 10 هزار و 446 واحدی شاخص کل بورس