داشتن حساب در بانک و گرفتن بهترین خدمات حضوری و غیر حضوری (اینترنتی) برای بسیاری یک چالش جدی است و نوع فعالیت هر بانکی بر مراجعه یا عدم مراجعه مشتری به آن تاثیرگذار است. اما کدام بانک برای ارائه خدمات به جامعه فرهنگیان، سلامت و بخش خصوصی به صورت ویژه عمل کرده و جوابگوی نیاز این قشر است؟

به گزارش بورس امروز؛ شیشه عمر هر بانکی اعتماد مردم است. داشتن حساب در بانک و گرفتن بهترین خدمات حضوری و غیر حضوری (اینترنتی) برای بسیاری یک چالش جدی است و نوع فعالیت هر بانکی بر مراجعه یا عدم مراجعه مشتری به آن تاثیرگذار است. همچنین وجود انواع شغل های خدماتی، تولیدی، واسطه‎‌ای و به تبع آن تفاوت در درآمد مشتریان بانک‌ها را بر این می دارد که گاهی خدماتی ویژه در راستای پرداخت بیشتر به قشر خاصی از افراد در جامعه ارائه نمایند.

بانک توسعه تعاون یکی از بانک‌های دولتی ایران و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. این بانک در سال‌های اخیر همگام با سایر بانک‌های جهانی در بروز رسانی خود  توجه به اقشار خاص را در راس برنامه های خود قرار داده است. فرهنگیان (معلمان و کارکنان آموزش و پرورش و مراکز وابسته)، فعالین حوزه بهداشت و درمان (پزشکان،پرستاران، کارمندان حوزه بهداشت و علوم پزشکی و …) و متولیان فعال شرکتی در بخش خصوصی  می توانند برای ارائه تسهیلات مناسب با شغل خود به این بانک مراجعه نمایند. در این گزارش به معرفی بهتر این سه طرح می‌پردازیم.

 

1-طرح هم راه فرهیختگان

هدف از این طرح خدمت رسانی به اساتید دانشگاه ها و موسسات عالی آموزشی و فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش است.

 

  • شرایط بهرمندی از طرح هم راه فرهیختگان

کلیه اساتید عضو هیات های علمی دانشگاه ها، موسسات عالی آموزشی کشور شامل دولتی، آزاد اسلامی، پیام نور و اساتید حق التدریسی ، سایر اساتید دانشگاهی و فرهنگیان آموزش و پرورش می توانند در قالب عقد مرابحه ( به صورت کارت اعتباری) و با بهره-گیری ازطرح هم راه فرهیختگان از تسهیلات اعتباری بانک توسعه تعاون با مبالغ حداکثر2000 میلیون ریال برای اساتید عضو هیات علمی دانشگاهها و موسسات عالی آموزشی کشور شامل دولتی ، آزاد اسلامی، پیام نور ، اساتید حق التدریس حداکثر 1500 میلیون ریال ، برای سایر اساتید دانشگاهی و فرهنگیان آموزش و پرورش حداکثر1000 میلیون ریال می‌باشد.

بیشتر بخوانید:  آیا به «فراصندوق‌ها» اعتماد کنیم؟

همچنین مدت بازپرداخت تسهیلات اعتباری طرح هم راه فرهیختگان حداکثر 60 ماهه در قالب اقساط مساوی ماهیانه می باشد.

 

2-طرح هم راه سلامت

این طرح برای  فعالین حوزه بهداشت و درمان و به منظور خرید ابزار و تجهیزات پزشکی و نیز تعمیر و بهسازی محل کار تعبیه شده است.

 

  • شرایط بهرمندی از طرح هم راه سلامت

کلیه پزشکان متخصص و فوق تخصص، جراح متخصص، دندانپزشک عمومی و متخصص، دکتر علوم آزمایشگاهی رادیولوژیست، سونوگرافیست و فیزیوتراپیست، پزشک عمومی، دامپزشک، اپتومتریست، داروخانه، کلینیک ها و مراکز تصویربرداری که در عرصه خدمات رسانی در حوزه بهداشت و درمان جامعه مشغول فعالیت می باشند می توانند به منظور خرید ابزار و تجهیزات پزشکی و نیز تعمیر و بهسازی محل کار از تسهیلات اعتباری طرح هم راه سلامت بهره مند گردند .

-پزشکان فوق تخصص، دندانپزشک متخصص، پزشک فوق تخصص جراح و پزشک متخصص جراح جهت خرید ابزار و تجهیزات حداکثر تا سقف 30,000 میلیون ریال

-جهت تعمیر و بهسازی محل کار حداکثر تا سقف 13,000 میلیون ریال

-پزشکان متخصص، دندانپزشک عمومی و متخصص، دکتر علوم آزمایشگاهی، رادیولوژیست، سونوگرافیست و فیزیوتراپیست جهت خرید ابزار و تجهیزات حداکثر تا سقف 17,000 میلیون ریال

– جهت تعمیر و بهسازی محل کار حداکثر تا سقف 7,500 میلیون ریال

-پزشک عمومی، دامپزشک، اپتومتریست جهت خرید ابزار و تجهیزات حداکثر تا سقف 4,500 میلیون ریال

-جهت تعمیر و بهسازی محل کارحداکثر تا سقف 4,500 میلیون ریال

-جهت تعمیر و بهسازی محل داروخانه و خرید تجهیزات حداکثر تا سقف 8,500 میلیون ریال

-جهت خرید تجهیزات و احداث یا تعمیر و بهسازی محل کلینیک ها و مراکز تصویربرداری حداکثر تا سقف 70,000میلیون ریال از تسهیلات اعتباری طرح هم راه سلامت بهره مند گردند.

بیشتر بخوانید:  شاد هک نمی‌شود، فقط نسخه‌های رسمی را نصب کنید

 

3-طرح هم کار

بانک توسعه تعاون به منظور فراهم نمودن شرایط لازم جهت امکان خرید دفتر کار برای انجام فعالیت اقتصادی، اقدام به پرداخت تسهیلات اعتباری در قالب طرح هم کار نموده است.

 

  • شرایط اخذ تسهیلات

تمامی فعالان بخش تعاون و خارج از بخش تعاون که دارای مجوز فعالیت از مراجع ذیربط می باشند (به غیر از دفاتر مرکزی واحد های تولیدی) می توانند با افتتاح و ایجاد گردش حساب جهت خرید دفتر محل کار در قالب عقد مرابحه و اجاره به شرط تملیک از تسهیلات اعتباری این بانک بهره مند گردند.

-متقاضیان واجد شرایط در شهر های بزرگ تهران، کرج، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز حداکثر تا سقف 40 میلیارد ریال

-متقاضیان واجد شرایط در مراکز استانها حداکثر تا سقف 30 میلیارد ریال

-متقاضیان واجد شرایط در شهرستانها حداکثر تا سقف 25 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری دریافت نمایند .

-تسهیلات پرداختی جهت خرید دفتر محل کار حداکثر به میزان 80% از ملک ارزیابی شده توسط کارشناس مربوطه می باشد.

-مدت بازپرداخت تسهیلات اعتباری طرح هم کار 36،24 و حداکثر 48 ماهه در قالب اقساط مساوی ماهیانه می باشد.

-ملک خریداری شده مشروط بر اینکه کاربری مسکونی و یا اداری داشته باشد به عنوان تضمین قابل ترهین می باشد.

ارائه خدمت در راستای نیاز مشتریان یکی از فعالیت های پر ارزش هر بانک موفق به شمار می رود و رفع دغدغه های واحدهای مذکور از ضروریات جامعه پر از تورم و نوسان ایران است. بانک ها در رفع این دغدغه ها نقش مهمی را در جامعه ایفا می کنند و در این راستا باید اقشار بیشتری مورد توجه جامعه بانکی قرار گیرد چرا که تعاون در توسعه بازی را به صورت برد-برد پیش خواهد برد.

بیشتر بخوانید:  تایید بورس و افزایش سرمایه 80 درصدی "کگل"