نشست خبری عرضه اولیه سهام شرکت «دارویی ره آورد تامین» در بازار دوم فرابورس در سالن کنفرانس فابور

به گزارش خبرنگار بورس امروز،محمدحسین محرابی مدیرعامل شرکت دارویی ره اورد تامین عنوان کرد: شرکت «دارویی ره آورد تامین» در سال ۸۳ با هدف تولید مواد دارویی شیمیایی و بهداشتی و پلیمری تاسیس شد.این پلیمر با ظرفیت ۱۲۰ تن در سال شروع به تولید شد. pvpدر رنگ‌ها و مواد آرایشی و … استفاده می‌شوند.

وی افزود: تعداد پرسنل شرکت ۱۲۵ نفر است. بعضی از خطوط به صورت یک شیفت کار می‌کند و بعضی خطوط به صورت دو شیفت.به دلیل استراتژیک بودن صنعت مواد اولیه کشورهایی که این صنعت را دارند وابستگی کمتری به خارج از کشور دارند.

مدیرعامل شرکت دارویی ره اورد تامین خاطرنشان کرد: مزیت این صنعت وجود صنایع پتروشیمی و نفت در ایران است. جمع این مزایا باعث شده تا ما به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده این مواد پلیمری تبدیل شویم.انحصاری بودن ما در خاورمیانه نیز جزو مزیت‌های شرکت ما محسوب می‌شود. بحث توسعه جزو اهداف اصلی شرکت ما است.

محرابی یادآور شد: برخی مواد اولیه ما وارداتی است که با توجه به اینکه از چین انجام می‌شود مشکلی بابت تامین ان نداریم. برای ورود به حوزه بین الملل نیز باید کیفیت و قیمت رقابتی داشته باشد. ما در حال حاضر تولیداتی داریم که می‌تواند در بازارهای بین‌المللی رقابت کنیم.سهام ما بیشتر سهام مدیریتی است. آن یک درصد از ۹۹ درصد سهام شرکت به این دلیل است.برای طرح‌های توسعه‌ای باید برخی موارد رعایت شود. روی طرح‌هایی داریم کار می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: کل مواد وارداتی ما ارز ۴۲۰۰ تومانی نمی‌گیرد. اگر ۴۲۰۰ تومانی هم حذف شود چون ما در قیمت‌گذاری آزاد هستیم مشکلی پیش نخواهد آمد.مواد اولیه ما بیشتر از پتروشیمی و صنایع نفتی تامین می‌شود.به عنوان مثال در اسباب بازی های کودکان نباید از هیچ چسبی غیر ازpvp استفاده شود. ما این pvp را تولید می‌کنیم. در ژل‌های مو و موارد این چنینی از این ماده استفاده می‌شود. چرا که سازگاری کاملی با بدن انسان دارد.

بیشتر بخوانید:  مجوز فعالیت تامین سرمایه خلیج فارس صادر شد

مدیرعامل شرکت دارویی ره اورد تامین اظهار داشت: ظرفیت تولید ما کامل است و ظرفیت خالی نداریم. تمام شرکت‌های داروسازی مشتری ما هستند. در تمام مواد ضدعفونی کننده از ماده ما استفاده می‌شود. ما در داخل شرکتی مشابه شرکت خودمان نداریم.در خصوص قیمت ۳۰۰ تومانی برای ارز اولیه سهام باید بگویم که ارزش‌گذاری دست ما ‌نیست.یکی از مواد ما از چین وارد می‌شود. ما بقی مواد ما از داخل تامین می‌شود. کیفیت ما مطابق اخرین استانداردها تولید می‌شود و در مقایسه با تولیدات اروپایی و آمریکایی هیچ تفاوتی بین محصول ما و آنها وجود ندارد.ما صادرات داشته‌ایم اما به دلیل مشکلات بانکی با سختی رو به رو هستیم. به دنبال راه‌های دیگری برای حل این‌ مشکلات هستیم.کشورهای ترکیه و همسایه از جمله کشورهای مقصد صادراتی هستیم.

محرابی در انتها اشاره کرد: سومین عرضه اولیه در سال ۹۸  با عرضه ۲۰ درصد شرکت دارویی ره آورد تامین در بازار دوم انجام خواهد شد. ۴۰ میلیون سهام به فروش خواهد رسید. ۳۰۰ تا ۳۱۵ تومان قیمت این سهام است.