صعود احتمالی مدودوف به تحولات حوادث جنگ اوکراین بستگی دارد. اگر نتایج این جنگ تا حدی به نفع «پوتین» باشد، ظهور او زیر سقف «پوتینیسم سیاسی» خواهد بود.

به گزارش بورس امروز آینده سیاسی ولادیمیر پوتین، قدرتمند شخصیت کرملین، چه خواهد بود؟ آیا او دوباره برای یک دوره جدید ریاست جمهوری در انتخابات سال آتی نامزد خواهد شد؟ اگر او نامزد نشود، چه کسی جانشینش می‌شود؟

به گزارش دیپلماسی ایرانی به نقل از الخلیج، وقتی جنگ متوقف شود، نتایج سیاسی آن تا حد زیادی ماهیت نظم جدید بین‌المللی و توازن قوا در آن و همچنین آینده تمام بازیگران اصلی صحنه‌های جنگ را تعیین می‌کند که اولین آنها پوتین است.

در اواخر سال گذشته اظهارات غیرعادی دمیتری مدودوف، رئیس‌جمهوری سابق و مشاور امنیت ملی فعلی روسیه در مورد روند جنگ، آینده آن، استراتژی‌ای که مسکو باید دنبال کند و پیش‌بینی‌های وی در مورد آنچه ممکن است در آینده رخ دهد، از نظر تندروی و لحن شدید آن، قابل توجه بود. ظهور دوباره او و اظهارات افراطی‌اش در غرب پرسش‌هایی در مورد علل تبدیل شدن او از یک تکنوکرات مهربان و دوست غرب به یک تندروی جنگ طلب دیوانه را برانگیخت.

این نتیجه گیری که او خود را برای ایفای نقشی در آینده بعد از دو دهه از حضور پوتین در قدرت آماده می‌کند، دشوار نبود. اگر مد نظر قرار دهیم که پوتین طبق گزارش‌های اولیه درصدد تمدید ریاست جمهوری خود در انتخابات آتی نیست و می‌خواهد منصب جدیدی را بالاتر از رئیس جمهوری برای خود ایجاد کند بدون این‌که ماموریت اجرایی داشته باشد؛ بنابراین مدودوف جانشین مورد انتظار اوست.

آنچه پیش روی ما اتفاق می‌افتد صلاحیت بخشیدن دوباره به مدودوف و سروسامان دادن به نقش و تصویر او به عنوان یک تندروی جدید در کرملین است؛ یعنی شخصی که تداوم «پوتینیسم سیاسی» را در زیر سقف کرملین تضمین کند.

بیشتر بخوانید:  بازار سرمایه به سمت رکود حرکت می‌کند

پیش روی ما تندروی جدیدی قرار دارد که بیشتر از آنچه از یک سیاستمدار در کرملین به غیر از پوتین انتظار می‌رود صحبت می‌کند و چشم انداز مدیریت درگیری را ترسیم می‌کند و این امر ممکن نبود مگر این که ایده خود پوتین باشد.

صعود احتمالی مدودوف به تحولات حوادث جنگ اوکراین بستگی دارد. اگر نتایج این جنگ تا حدی به نفع «پوتین» باشد، ظهور او زیر سقف «پوتینیسم سیاسی» خواهد بود.

  • منبع خبر : خبرآنلاین