تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که فلز گران بهای داخلی امروز هم بالای محدوده 22 میلیون و 800 هزار تومان باقی بماند، افزایشی ها بار دیگر قدرت خواهند گرفت. سکه امامی برای اینکه به مسیر نزولی برگردد، باید کف 22 میلیون تومان را از دست بدهد.

به گزارش بورس امروز، سکه امامی کانال 22 میلیون تومان را حفظ کرد تا برخی از معامله گران این کانال را به عنوان کف قیمت موقت این فلز گران بها معرفی کنند. سکه امامی در روزهای دوشنبه و سه شنبه سقوط سنگینی را تجربه کرده بود و برخی از فعالان انتظار داشتند که این فلز گران بها در روز چهارشنبه به کانال 21 میلیون تومانی نزول کند. با این حال، چنین اتفاقی رخ نداد و سکه امامی در این روز توانست خود را تا محدوده 22 میلیون و 800 هزار تومان بالا ببرد. 

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که فلز گران بهای داخلی بالای محدوده 22 میلیون و 800 هزار تومان باقی بماند، افزایشی ها بار دیگر قدرت خواهند گرفت.سکه امامی برای اینکه به مسیر نزولی برگردد، نیاز دارد که کف 22 میلیون تومان را از دست بدهد.

در این میان، ارزش ذاتی سکه امامی در حدود 19 میلیون و 900 هزار تومان است و به همین دلیل برخی فعالان باور دارند که با توجه به این سطح از ارزش ذاتی، دشوار است که فلزگران بهای داخلی نزول سنگینی را تجربه کند. در کنار این دیروز اونس طلا روند صعودی داشت و این موضوع نیز افزایشی های سکه را می تواند فعال تر کند. تنها افت دلار است که سکه را در روز جاری می تواند در مسیر نزول قرار دهد.

  • منبع خبر : اکو ایران
بیشتر بخوانید:  مجلس در جلسه علنی به بررسی وضعیت بازار سهام پرداخت/تب داغ بورس در مجلس