در معامات نه قیمت سهام اغلب نمادهای پالایشی و بانکی ریزش کرد و این دو گروه قرمزترین گروه‌های بازار بودند. در معاملات امروز نمادهای شتران، شستا، وبملت و شپنا بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند
به گزارش بورس  امروز، امروز سه‌شنبه چهارم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با کاهش 7 هزار و 892 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 646 هزار و 55 واحد پائین آمد.

شاخص کل هم وزن نیز با رشد 292 واحدی در رقم 522 هزار و 994 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 292 واحدی در سطح 21 هزار و 272 واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 315 نماد رشد قیمت داشتند و 341 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 48 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 52 درصد بازار افت قیمت داشتند.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای پالایشی و بانکی ریزش کرد و این دو گروه قرمزترین گروه‌های بازار بودند. در معاملات امروز نمادهای شتران، شستا، وبملت و شپنا بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای بوعلی، خساپا و افق بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، وسپهر و فزر بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند و نمادهای غصینو، هرمز و مارون بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خودرو بیشترین تراکنش را داشت و اردستان و خگستر در رتبه های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای فروژ، گدنا و دی پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 20 هزار و 616 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 10 هزار و 603 میلیارد تومان بود که 51 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

بیشتر بخوانید:  ارائه تسهیلات خرد به صورت مجازی

ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش 30 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 6 هزار و 903 میلیارد تومان رسید.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 115 نماد صف خرید داشتند و 40 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف های خرید با رشد 23 درصدی به 873 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف های فروش 3 درصد کاهش یافت و 322 میلیارد تومان بود.

 

بورس

  • منبع خبر : اقتصاد نیوز