مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امیدبه دلایل تغییر 42 درصدی سود عملیاتی این شرکت در 30 آذر 1401 اشاره کرد.

به گزارش بورس امروز، محرم رزم جویی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امیدبه دلایل تغییر 42 درصدی سود عملیاتی این شرکت در 30 آذر 1401 اشاره کرد.

وی از افزایش سرمایه گذاری در سهام با بازده ی نقدی مناسب (DPS/Price بالا) و همچنین افزایش سود آوری و سود تقسیمی در شرکت های سرمایه پذیر در پرتفو به عنوان دلایل رشد سود این شرکت نام برد.

به گفته ی وی؛ سود سهام دردوره ی مالی 12 ماهه منتهی به 30 آذر  1401 نسبت به سال قبل 90 درصد رشد داشته است.

رزم جویی تصریح کرد: سهم درآمد سود سهام از مجموع درآمدهای عملیاتی این شرکت در 3 سال گذشته 30 درصد در سال 99 به 51 درصد در سال مالی30 آذر افزایش داشته است.

وی به رشد 104 درصدی سایر درآمدهای عملیاتی این شرکت اشاره کرد، که این امر ناشی از افزایش ارزش دارایی های صندوق بازارگردانی تحت مدیریت این شرکت (صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی گوهر فام امید)  و شناسایی کارمزد مدیر از این محل بوده است.

مدیر عامل ” گوهران”  از برنامه ی این شرکت جهت بهینه سازی پویای ترکیب پرتفو در دوره مالی 30 آذر 1401خبر داد، که بر این اساس در مجموع بیش از 11 هزار میلیارد ریال خرید و فروش سهام در این شرکت صورت گرفته است .

زرم جویی اظهار داشت: : 2 هزار میلیارد و 768 میلیون ریال سود فروش سرمایه گذاری ها کسب شده است که نسبت به سال قبل 6 درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد : در دوره ی مالی 12 ماهه منتهی به 30 آذر 1401 جمع درآمد  و سود عملیاتی این شرکت نسبت به دوره ی مشابه سال قبل 42 درصد رشد داشته است .

  • منبع خبر : کدال
بیشتر بخوانید:  موافقت بازرس قانونی با افزایش ۵۷ درصدی سرمایه «امین»