علیرضا سلیمی گفت: رشد استقبال مردم از عرضه خودرو در بورس کالا و معامله خودروها با قیمت‌های به مراتب ارزان تر از بازار آزاد نشان می‌دهد که مسیر را درست رفته‌ایم و با عرضه کل خودروها در بورس و قطع شدن دست دلالان به هدف اصلی خواهیم رسید.

به گزارش بورس امروز  ، علیرضا سلیمی در مورد عرضه خودرو در بورس کالا گفت: با عرضه همه خودروها در بورس دست دلالان و واسطه‌گران این حوزه قطع می‌شود و کمک بزرگی در راستای شفافیت به این حوزه است، چون حاشیه سود ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیونی در فروش برخی خودروها نصیب کسانی می شود که هیچ توجیه‌ای برای این امر وجود ندارد.

نماینده مردم محلات بیان داشت: مردم در بورس، خودرو مورد نیاز خود را چند ده میلیون تومان ارزان‌تر از بازار می خرند و افزایش حضور خریداران واقعی در این عرصه نشان می‌دهد که قیمت‌ها در بورس منطقی بوده و روند عرضه و تقاضا هم شفاف شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس بیان داشت: عرضه خودرو در بورس مساله اصلی صنعت خودرو یعنی مشکلات مالی و زیان‌های گذشته را سامان می‌دهد و اگر قرار است از منابع عمومی سودی، نصیب فردی شود مشخص و معلوم است.

سلیمی اضافه کرد: در شرایط فعلی دلالان حاشیه این سود را به جیب می زنند و مردم از این موضوع منتفع نمی‌شوند، اما با اقدام بورس جهت عرضه خودرو، کمک بزرگی برای ساماندهی این صنعت صورت گرفته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مدل عرضه خودرو در بورس را موفق عنوان کرد و بیان داشت: نوع قیمت‌گذاری صورت گرفته در این عرصه توانسته رضایتمندی مردم را در پی داشته است و امیدواریم که بورس بتواند در این زمینه رضایت حداکثری جامعه را کسب کند.

  • منبع خبر : تسنیم
بیشتر بخوانید:  برای نتیجه بهتر عرضه خودرو در بورس کالا باید ادامه‌دار باشد