ژاکلین مارس ۷۸ ساله در حال حاضر، از مالکین و اعضای هیئت مدیره شرکت مارس اینکورپوریتد می‌باشد. وی فرزند فارست مارس و نوه فرانک سی. مارس، بنیان‌گذار شرکت مارس اینکورپوریتد است. مارس، یک شرکت شیرینی سازی است، که احتمالا شکلات‌های آنرا تابحال خورده‌اید. او با ثروت خود، سی و چهارمین فرد ثروتمند دنیا، و چهارمین زن میلیاردر دنیا است.

به گزارش روند بورس امروز، سومین زن ثروتمند جهان و بیستمین ثروتمند ایالات متحده امریکا، ژاکلین مارس است. او در ده اکتبر ۱۳۳۹ به دنیا آمد. او نوه  فرانکلین کلارنس مارس؛  بنیانگذار یکی از بزرگ ترین کارخانه های آبنبات در امریکا به نام مارس اینکورپوریتد است که هم اکنون یکی از بزرگ ترین شرکت های خصصوصی در آمریکاست.

او در کالج برین ماور در ایالت پنسیلوانیا، به تحصیل مشغول بود و در سال ۱۹۶۱،با درجه کارشناسی انسان شناسی فارغ التحصیل شد. ارزش خالص دارایی های او  ۲۳.۹ میلیارد دلار برآورد شده است که از این رقم،  حدود ۲۲ میلیارد دلار شامل سهام شرکت مارس می‌شود.

او به همراه برادرش جان مارس، فرزند دوم فارست مارس که در حال حاضر رییس هیئت مدیره شرکت مارس است و دیگر برادرش به نام فارست مارس، این شرکت بزرگ را اداره می‌کنند.

او در سال ۱۹۶۱ با دیدید هال بادگر ازدواج کرد. انها سه فرزند به نام های کریستینا استفان و الکساندرا دارند.در سال ۱۹۸۴ این ازدواج به پایان رسید و ژاکلین مارس در سال ۱۹۸۶ با هانگ وگل ازدواج کرد. هرچند این ازدواج نیز در سال ۱۹۹۴ به جدایی منجر شد.

در چهارم اکتبر در ۲۰۱۳، مارس یک تصادف اتومبیل شدید در نزدیکی خانه اش در ویرجینیای شمالی داشت. در این سانحه یک زن باردار فوت کرد و مارس به علت رانندگی بی احتیاط همراه با خواب آلودگی محکوم شد امات به علت اینکه هیچ نشانی از استفاده از الکل یا مکواد مخدر در آزمایشات او نبود، این پرونده مختومه اعلام شد.

بیشتر بخوانید:  عرضه ۹۹ هزار تن انواع محصولات فولادی در بورس کالا