رئیس‌جمهور گفت: وقتی قانون برای کالابرگ تصویب می‌شد زیرساخت‌ها آماده نبود و عزیزان مجلس در جریان بودند اما تلاش شد و اخیرا زیرساخت‌ها آماده شده در استان‌هایی کار آغاز شده است و نتایج این کار به مجلس اعلام می‌شود و مردم در جریان قرار می‌گیرند.

به گزارش بورس امروز ، سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در دفاع از کلیات لایحه بودجه گفت: توفیقی است که در جمع نمایندگان مردم عزیز در مجلس شورای اسلامی حضور داریم. از اعضای محترم کمیسیون تلفیق بودجه، کمیسیون برنامه و بودجه و عزیزانی که زحمت کشیدند و بودجه را بررسی کردند تا در این فرصت محدود کار بررسی بودجه انجام شود، تشکر می‌کنم.

وی افزود: باید شکرگزار خداوند متعال باشیم که علیرغم همه توطئه‌ها و دشمنی‌ها حضور مردم با صبر و بردباری و مشارکت ملت باعث شد که اقدامات دشمن ناکام باشد. تحلیل ما از شرایط فعلی این بود که بخشی به خاطر کارهای انقلابی ما را مورد سرزنش قرار دهند.رئیس‌جمهور با اشلاره به مصوبه پارلمان اروپا برای تحریم سپاه عنوان کرد: هیچ ارتشی به میزانی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تروریست‌ها مقابله کرد و شر آنها را از منطقه رفع و دفع کرد، تلاش نکرد. این را مسئولان عالی در سراسر منطقه معترف هستند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش مهمی در برخورد با تروریسم داشته و نقش اول و ارزشمندی را ایفا کرده است.وی با بیان اینکه بارها مسئولان عالی سیاسی منطقه به ما اعلام کردند که اگر سپاه و حاج قاسم سلیمانی نبود شرایط منطقه شرایط دیگری بود من به سهم خودم از همه عزیزان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر می‌کنم و کسانی که امروز می‌خواهند این سپاه مقتدر را به خاطر این حرکت انقلابی و مقابله با تروریسم مورد سرزنش قرار دهند بدانند این یک تلاش مذبوحانه است.

بیشتر بخوانید:  بررسی آخرین تحولات بازار بیلت سی آی اس

رئیسی در ادامه با اشاره به بحث‌های مربوط به بودجه یادآور شد: جلسه ما برای بررسی بودجه ۱۴۰۲ است در جلسه قبل اشاره کردم به برخی عملکردهای دولت که مجلس مطلع است ولی باید بیشتر اطلاع داشته باشند. تمام تلاش دولت این بوده که بودجه ۱۴۰۱ را با رشد اقتصادی دنبال کند، چون قبل از این دولت ۴ دهم رشد را داشتیم و در دهه نود مشکلات زیادی داشتم. الان قریب به ۴ درصد رشد داریم که نشانگر تلاش همه بخش‌هاست.

رئیسی عنوان کرد: شرایط نشان از رشد سرمایه‌گذاری، کاهشی شدن تورم و رشد در حوزه تولید است که هم شاهد رشد تولید هستیم هم رشد تجهیزات و ابزار تولید. ۵ درصد رشد تولید داریم و بیش از آن رشد تجهیزات تولید داریم. رشد اشتغال و کاهش بیکاری نشانه این است که سمت سوی دولت در جهت تحقق بودجه ۱۴۰۱ و برنامه‌هایی است که برای دولت تصویب شده است. علیرغم همه تهدید‌ها و تحریم‌ها افزیش صادرات نفت خام و معیانات گازی را داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: قرار شد در این دوره از تنخواه خزانه استفاده نشود و استقراض نشود این هم سمت و سوی دولت بوده که در گذشته برخی تذکر می‌دادند این اتفاق نیفتند ما هم تلاش کردیم علیرغم مردمی‌سازی یارانه ها و افزایش ۷ برابری پرداخت یارانه نقدی استقراض صورت نگیرد که این موفقیتی برای دولت است.

رئیس‌جمهور یادآور شد: وقتی قانون برای کالابرگ تصویب می‌شد زیرساخت‌ها آماده نبود و عزیزان مجلس در جریان بودند اما تلاش شد و اخیرا زیرساخت‌ها آماده شده در استان‌هایی کار آغاز شده است و نتایج این کار به مجلس اعلام می‌شود و مردم در جریان قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:  اختصاص رقمی عجیب برای یارانه نقدی

خبر در حال تکمیل می باشد…

  • منبع خبر : ایلنا