رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک ملت رشد بیش از 30درصدی سود خالص این بانک در دوره 6 ماهه منتهی به 31/6/1401نسبت به دوره مشابه را مورد اشاره قرار داد.

به گزارش بورس امروز؛ رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک ملت رشد بیش از 30درصدی سود خالص این بانک در دوره 6 ماهه منتهی به 31/6/1401نسبت به دوره مشابه را مورد اشاره قرار داد.

وی افزایش درآمد  تسهیلات اعطایی این بانک را ناشی از افزایش تسهیلات عقود سلف و مرابحه عنوان کرد.

همچنین  دولت آبادی شناسایی  و ثبت درآمد اوراق مشارکت ارزی نفت و گاز پارس جنوبی را مبلغ 29هزار و 756 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: گزارش حسابرسی مستقل و بازرس قانونی بر روی صورتهای مالی سال 1400 در راستای اجرای تکالیف مجمع عمومی عادی  سالیانه 31/3/1401صورت پذیرفته است.

وی اظهار داشت: افزایش درآمد کارمزد به دلیل افزایش حجم تسهیلات  قرض الحسنه، اعتبارات اسنادی، ضمانتنامه های صادره، حواله های بانکی می باشد.

مدیرعامل بانک ملت گفت: افزایش درآمد سپرده گذاری در بانکها و موسسات اعتباری غیر بانکی ناشی از افزایش حجم تسهیلات اعطایی به سایر بانکها در بازار بین بانکی می باشد.

وی افزایش سایر درآمدها و هزینه های عملیاتی را نیز ناشی از بازیافت ذخیره مطالبات مشکوک الوصول اختصاصی اوراق مشارکت ارزی شرکت  نفت و گاز جنوبی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: افزایش در آمد تسهیلات اعطایی ناشی از عملکرد بسیار خوب بانک در جذب منابع جاری بوده است.

این مقام مسوول در بانک ملت افزود: با مدیریت بهینه منابع و مصارف باعث رشد درآمد تسهیلات اعطایی و سود سپرده گذاری نزد سایر بانکها شده است.

  • منبع خبر : کدال
بیشتر بخوانید:  مجمع عادی به‌طور فوق العاده «اخابر» برگزار شد