امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۱۰ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۸ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال معامله شد.

به گزارش بورس امروز، در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۱۰ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۸ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال معامله شد.

شاخص هم‌وزن با هفت ‌هزار و ۴۸۴ واحد افزایش به ۴۴۳ هزار و ۹۶۲ واحد و شاخص قیمت با چهار هزار و ۴۵۵ واحد رشد به ۲۶۴ هزار و ۲۷۷ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۲۳ هزار و ۷۳۹ واحد و شاخص بازار دوم، ۵۶ هزار و ۲۴۶ واحد افزایش را ثبت کردند.

همچنین صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد)، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر)، پتروشیمی نوری (نوری)و پالایش نفت اصفهان (شپنا)  تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشت.

همچنین سایپا (خساپا)، شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان (وآذر) و زامیاد (خزامیا) تاثیر منفی بر شاخص بورس به همراه داشت.

از طرفی امروز نماد گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سایپا (خساپا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و ملی صنایع مس ایران (فملی) در نمادهای پُرتراکنش قرار گرفتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۹۶۰ میلیون برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۱۶۴ واحد افزایش داشت و به ۱۹ هزار و ۲۲ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۶ میلیارد و ۳۸۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۰۰ هزار و ۲۸۲ نوبت بود.

بیشتر بخوانید:  رشد ۸۵ درصدی سود سهام "فارس"

فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و نفت ایرانول (شرانل) تاثیر مثبت بر این شاخص داشتند.

در ادامه بیمه پاسارگاد (بپاس)، بیمه تجارت نو (بنو)، فرابورس ایران (فرابورس) و پیشگامان فن آوری و دانش آرامیس (تپسی) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.