شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ ای افق کوروش که قصد دارد تا درآمد عملیاتی خود را طی سال ۹۸ به بیش از ۸ هزار میلیارد تومان برساند.

به گزارش بورس امروز، این شرکت که طی سال ۹۷ به درآمدی بیش از ۵ هزار میلیارد تومان دست پیدا کرده قصد دارد تا با پیاده‌سازی برنامه‌های خود در سال جاری به درآمد عملیاتی بیش از ۸ هزار میلیارد تومان دست پیدا کند.

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ ای افق کوروش با عملکردی مناسب طی سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ به رشد ۳۳۶ درصدی در بخش سود سهام دست پیدا کرده است.

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ ای افق کوروش سال ۹۷ را با رشد ۸۰ درصدی درآمد خالص به پایان رساند و طی این مدت به فروش ۵۲.۴۰۷.۰۰۹ میلیون ریالی معادل ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دست پیدا کرده است.

سود عملیاتی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ ای افق کوروش طی دوره مالی منتهی به اسفند ۹۷ به عدد ۳.۵۷۶.۰۶۳ میلیون ریال رسیده است. این شرکت طی سال ۹۶ به سود عملیاتی ۸۰۳.۶۱۳ میلیون ریالی دست پیدا کرده بود.

به نظر می‌رسد سیاست‌ها و برنامه‌های این شرکت طی سال گذشته به طور کاملا صحیحی اجرا شده و این شرکت با رشد بسیار مناسبی در شاخص‌های مالی خود مواجه شده است.

سود خالص این شرکت میز با رشد خیره کننده‌ای از ۶۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۲ هزار ۹۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است.

در نهایت، برای هر سهم ۲۹۷۹ ريال سود عاید «افق» شده که در مقایسه با سال ۹۶ رشد جالب توجه ۳۳۶ درصدی را به معرض نمایش می گذارد. ضمن اینکه به ازای هر سهم، ۲۷۰ تومان سود نقدی به سهامداران تعلق گرفت.

بیشتر بخوانید:  بازار بورس در برابر تحریم ها واکسینه شده است!

این شرکت برای سال جاری نیز برنامه‌های ویژه‌ای در نظر دارد تا با اجرایی کردن آن‌ها به درآمد عملیاتی ۸۷.۶۶۹.۰۲۰ میلیون ریال رسد. این رقم چیزی بیش از ۳ هزار میلیارد تومان از عددی است که این شرکت طی سال ۹۷ به دست آورده است.

همچنین هدف این شرکت دستیابی به سود خالص ۳.۷۸۱.۰۸۴ میلیون ریال در سال ۹۸ است.