بهروز غفاری مدیرعامل ساپکو در نشست تبیین فرصت‌های اقتصادی عبور مستقیم تولید در صنعت خودرو در راستای تحقق برنامه تولید 60 تا 70 هزار دستگاه در سه ماه پایانی سال از اقدام ساپکو برای پشتیبانی نقدینگی و انعقاد 3 هزار قرارداد با قطعه‌سازان تا پایان ماه جاری خبر داد.

به گزارش بورس امروز، بهروز غفاری مدیرعامل ساپکو در نشست تبیین فرصت‌های اقتصادی عبور مستقیم تولید در صنعت خودرو در راستای تحقق برنامه تولید 60 تا 70 هزار دستگاه در سه ماه پایانی سال از اقدام ساپکو برای پشتیبانی نقدینگی و انعقاد 3 هزار قرارداد با قطعه‌سازان تا پایان ماه جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو، بهروز غفاری مدیرعامل ساپکو در نشست تبیین فرصت‌های اقتصادی عبور مستقیم تولید در صنعت خودرو اظهار داشت: اکنون درشرایطی متفاوت با گذشته قرار داریم و شرایط متفاوتی را تجربه می‌کنیم زیرا زیرساخت‌های لازم بانکی، لجستیکی و بین‌المللی و ارزی وجود ندارد.

وی افزود: خودرویی که از خط تولید خارج می شود با خودرویی که به طور ناقص در پارکینگ می‌رود و مجددا تکمیل سازی بر روی آن صورت می‌گیرد، از لحاظ کیفیت متفاوت است و این موضوع موجب افزایش هزینه‌های خدمات پس از فروش می‌شود.

مدیرعامل ساپکو با بیان اینکه در نتیجه عبور مستقیم کاهش هزینه تولید و دوباره کاری اتفاق می‌افتد و رضایت مشتریان نیز حاصل خواهد شد، گفت: به دنبال اجرای شیوه عبور مستقیم کالای در جریان تولید کاهش می یابد و زمان ورود کالا به کارخانه و زمان عرضه کوتاه‌تر شده که این امر به بهبود صورت‌های مالی و سودآوری منجر خواهد شد.

غفاری افزایش تولید و فروش در سال جاری را که از نتایج تولید عبور مستقیم است، در بهبود صورت‌های مالی موثر نیز دانست و ادامه داد: در بنگاه بزرگ اقتصادی ایران خودرو، کاهش هزینه را در کاهش قیمت تمام شده مجموعه گروه ایران خودرو می‌بایست جستجو کنیم و تولید مستقیم از آنجایی که موجب استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود می‌شود، در کاهش قیمت تمام شده بسیار اثرگذار است.

بیشتر بخوانید:  محصولات جدید برای رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری

وی همچنین با اشاره به اینکه کاهش رسوب نقدینگی به ارتقای کیفیت، سرعت گردش نقدینگی و سرمایه در گردش بنگاه می‌انجامد، گفت: با اجرای شیوه عبور مستقیم و تولید خودروی کامل روحیه منابع انسانی بسیار بهبود می یابد اما تولید خودروی ناقص موجب بی‌تفاوتی و ایجاد فرهنگ سازمانی منفی خواهد بود. هزینه اضافه کاری اجباری نیز مضرات اقتصادی دارد. تعداد دفعات گردش سرمایه با عبور مستقیم افزایش می‌یابد. در سیستم لوجستیک نیز با آموزش زنجیره تامین و بازنگری از سوی شرکت ساپکو یک استوک 24 ساعته ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل ساپکو در ادامه بیان کرد: امیدواریم برنامه تولید 60 تا 70 هزار دستگاه در سه ماه پایانی سال با همکاری ایران خودرو و زنجیره تامین محقق شود. برنامه‌ریزی ساپکو به منظور پشتیبانی نقدینگی برای تحقق ماهانه 70 هزار دستگاه انجام شده است. حدود 3 هزار قرارداد در سیکل ساپکو قرار گرفته که تا پایان ماه جاری مبادله و اجرایی خواهد شد.

غفاری در خصوص مشکلات تامین قطعات قبل از تحریم و پس از تحریم به گلوگاه‌های تولید در حوزه چیپ ست‌ها و قطعات الکترونیکی که سهم بیشتری در تولید خودروهای جدید دارند، اشاره کرد و گفت: با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و معادل سازی ICI می‌توانیم از این چالش عبور نماییم. آرامش در ایران خودرو حاصل عبور مستقیم است.

وی در خصوص راهکارهای تداوم تولید عبور مستقیم گفت: زنجیره تولید می‌بایست تداوم داشته باشد و سیکل تولید خودروهای ناقص باید بسته شود. بدین معنا که شرکت ساپکو در ارتباط مداوم با پایین‌ترین رده‌های زنجیره قرار بگیرد و در این میان به سیستم‌ها، مجموعه‌ها و در نهایت به گروه ایران خودرو و مشتریان تبدیل شود و نقدینگی حاصله بلافاصله بازگشت داشته باشد. همچون یک مدار الکتریکی که در واقعیت یک سیکل جریان بسته است و این چالشی است که در آینده نزدیک به تولید ماهانه 70 هزار دستگاه خواهیم رسید.

بیشتر بخوانید:  پیش بینی بورس در هفته آخر پاییز/بورس در انتظار یک خبر سیاسی!

مدیرعامل ساپکو بیان کرد: محصولات ایران خودرو اکنون از لحاظ آمار تولید کامل در شرایط منحصر به فردی قرار دارد و شاخص‌های کیفی به نحوی هدف گذاری شده که در یک روند مثبت به سود مشتریان است. در شاخص‌های مالی به رقم‌های خوبی دست یافته‌ایم و این موضوع نویدبخش روزهای خوبی است.

غفاری در پایان خاطرنشان کرد: شرایط و شاخص‌های کنونی تولید نشان می‌دهد ایران خودرو به مسیر اصلی خود بازگشته و در سال 1402 با تولید خودروی جدید و توسعه محصولات بر قله صنعت ایران خواهد نشست

بیشتر بخوانید: اخبار ایران خودرو