هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان در حال حاضر پروژه هایی را همچون ، فولاد تاراز چهارمحال، صنایع آتیه لوله پارتاک، آهن فولاد کاسپین، فولاد زاگرس چهار محال، پارس فولاد مبین و فولاد گستران بجنورد را در دست اجرا دارد.

به گزارش بورس امروز؛ آتیه فولاد نقش جهان به عنوان یکی از هلدینگ های وابسته به شرکت فولاد مبارکه، علاوه بر مأموریت اصلی اش در زمینه تأمین، فروش و خدمات محصولات فولادی در سطح کشور با گسترش حوزه فعالیت خود به بخش تولید، هم اکنون در زمینه تولید ورق های پوشش دار، تولید و عرضه انواع پودرهای میکرونیزه بنتونیت، آهک کلسینه و هیدراته، تولید لوله های مانیسمان و بورس و صادرات محصولات فولادی با دارا بودن 20شرکت فرعی و وابسته در بازار فعالیت می کند.

 

  • پروژه های در دست اجر

این شرکت در حال حاضر پروژه هایی را همچون فولاد تاراز چهارمحال، صنایع آتیه لوله پارتاک، آهن فولاد کاسپین، فولاد زاگرس چهار محال، پارس فولاد مبین و فولاد گستران بجنورد را در دست اجرا دارد. به ترتیب هدف از اجرای هر یک از این پروژه ها، احداث خطوط نورد سرد 6 قفسه ای، جلوگیری از خروج ارز، گسترش انبار، تامین فضای اداری مورد نیاز شرکت، افزایش ظرفیت تولید و خدمات و تنوع بخشی به سبد محصولات شرکت و گسترش فضای کسب و کار می باشد.

 

  • گزارش 6 ماهه منتهی به 31 شهریور 1401

این شرکت در نیمه نخست سال جاری توانسته از سود حاصل از سرمایه گذاری و سهام خود، درآمدی معادل با 95 میلیارد و 550 میلیون ریال را کسب نماید. و در همین راستا نیز توانسته سود ناخالص خود را به 71 میلیارد و 93 میلیون ریال برساند. باید این نکته را مدنظر قرار داد که این هلدینگ در 6 ماهه نخست سال جاری تنها 26 درصد را بابت فروش سرمایه گذاری های خود هزینه نموده است. در نهایت شرکت آتیه فولاد نقش جهان توانسته در نیمه نخست سال جاری سودی 111 میلیارد و 381 میلیون ریالی را محقق نماید.
شرکت های زیر مجموعه هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان به چهار بخش، تولیدی، خدماتی، بازرگانی و کارگزاری بورس کالا و اوراق بهادار تقسیم می شوند.
شرکت های تولیدی زیرمجموعه این هلدینگ عبارتند از: فولاد تاراز چهارمحال، آتیه لوله پارتاک، توکا رنگ فولاد سپاهان، سنگ و فولاد هرمزگان و آتیه فولاد معدن پارسیان که این شرکت ها تولید کننده محصولات فولادی گالوانیزه و گالواتاراز، انواع پودرهای میکرونیزه بنتونیت و دولومیت، آهک کلسینه، آهک هیدراته و کوردوایر، رنگ ورق های رنگی، لوله های مانیسمان، سنگ آهن و کنسانتره می باشند.
شرکت های خدماتی شرکت آتیه نقش جهان شرکت هایی از قبیل فولاد زاگرس چهرمحال، پارس فولاد مبین، فولاد گستران هرمزگان، آهن فولاد کاسپین، فولاد گستران کرمانشاه، صنایع برش ورق فولادی، صبا فولاد گیلان، دانا فولاد سمنان، فولاد گستران بجنورد، آهن و فولاد ساوالان، حدیدکاران لرستان، فولاد برش بیرجند می باشند. این شرکت ها با داشتن امکاناتی نظیر انبارهای سرپوشیده و مجهز، خطوط برش کلاف و تبدیل آن به ورق، خطوط دوباره پیچی و سبک سازی کلاف و تجهیزات دیگر، محصولات را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.
شرکت های پولای بهیز، آینده برتر و آتیه تجارت نقش جهان قشم به عنوان شرکت های زیر مجموعه بازرگانی و کارگزاری مبین سرمایه و صندوق مواد پیشرفته و انرژی نیز به عنوان شرکت های بازرگانی زیر مجموعه این هلدینگ به شمار می روند.
این هلدینگ با بهره برداری از پروژه های در دست اجرای خود و وجود این شرکت های زیر مجموعه می تواند درآمدهای خود را به شدت چه در بخش تولید و چه در بخش بازرگانی افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:  افشای سوابق تخلفاتی مدیران بورسی تصویب شد

بیشتر بخوانید: اخبار فرابورس ايران