عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برنامه دولت در راستای شکوفایی بازار سرمایه است، گفت: رویکرد دولت سیزدهم در مورد سازمان بورس و بازار سهام حمایتی است و در ماه‌های اخیر شاهد ثبات بازار سرمایه بودیم که این روند آرامشی، نشات گرفته از حمایت دولت و مجلس است.

به گزارش بورس امروز؛«علی رضایی» رویکرد و وضعیت ساختار بودجه در سال ۱۴۰۲ باید رافع مشکلات اساسی مردم از جمله حل مشکلات معیشتی، کمبود مسکن و حمایت از بورس باشد تا بتوانیم تاثیرات این رویکرد را در توسعه اقتصاد کشور شاهد باشیم.

وی بیان داشت: با حمایت‌های اخیر دولت از بازار سرمایه امیدواریم این حوزه به سمت شکوفایی حرکت کند و بتواند به هدف‌گذاری خود نزدیک شود.

رضایی تصریح کرد: در دولت گذشته حدود ۲۰ میلیون نفر و حتی شرکت‌های بزرگ از بورس ضرر کردند، اما خوشبختانه دولت سیزدهم به دنبال جبران این حوزه است و جُور دولت قبل را می‌کشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: رویکرد دولت سیزدهم در مورد سازمان بورس و بازار سرمایه حمایتی است و در ماه‌های اخیر با ثبات بازار سرمایه شاهد ثبات در این حوزه بودیم و این روند آرامشی، نشآت گرفته از حمایت دولت و مجلس است.

وی اضافه کرد: برنامه دولت و سازمان بورس را در راستای شکوفایی بورس می‌بینیم و این امر نویدبخش روزهای خوبی برای بازار سرمایه است.

رضایی با بیان اینکه دولت باید از مدیریت باثبات حمایت کند مدیریت بورس از جنس این خانواده است، افزود: سازمان بورس اعلام کرده برنامه‌های هدفمندی در حال اجرا دارد که البته همه باید دست به دست هم بدهیم تا سازمان برنامه‌هایش را اجرایی کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: از بانک‌ها، شرکت‌های بزرگ و کوچک می‌خواهم برای رونق هرچه بیشتر بورس وارد این بازار شوند، اگر شرکت‌های بیشتر، بانک‌ها و سرمایه‌گذاران وارد بورس شوند افزایش امیدواری‌ها در بازار سرمایه ادامه‌دار می‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا
بیشتر بخوانید:  صنعت نفت و گاز؛ چشم انتظار ۲۵۰ میلیارد دلار