شرکت فولاد آلیاژی ایران بزرگترین تولیدکننده انواع فولاد آلیاژی و مخصوص در ایران و خاورمیانه و یکی از مدرن ترین کارخانجات فولاد آلیاژی دنیا می باشد.

به گزارش بورس امروز، شرکت فولاد آلیاژی ایران بزرگترین تولیدکننده انواع فولاد آلیاژی و مخصوص در ایران و خاورمیانه و یکی از مدرن ترین کارخانجات فولاد آلیاژی دنیا می باشد. کارخانجات فولادسازی، نورد مقاطع سنگین، نورد مقاطع سبک، عملیات حرارتی و تکمیل کاری این شرکت مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات و برخوردار از بالاترین سطح دانش فنی روز دنیا می باشد که امکان تولید فولادهای آلیاژی و مخصوص را با بالاترین کیفیت و منطبق با استانداردهای بین المللی میسر ساخته است. محصولات این شرکت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، نیروگاه ها، ابزارسازی، ساخت لوازم پزشکی و جراحی، صنایع خودروسازی، ماشین سازی، ادوات کشاورزی، صنایع معدنی و سایر صنایع ویژه کاربرد وسیع دارد. شرکت فولاد آلیاژی ایران با ظرفیت تولید سالانه 550.000 تن محصول، یکی از پیشرفته‌ترین تولیدکنندگان فولاد آلیاژی در جهان می‌باشد که هم اکنون محصولاتش را به بیش از …….کشور جهان صادر می کند.

ظرفیتهای گسترده فنی و انسانی این شرکت معظم ایجاب می نماید تا به طور مداوم به سمت تعالی حرکت کند تا ضمن کمک به رشد و توسعه محصولات، خدمات مناسبی را به همه ذینفعان و ازجمله مشتریان خود در تمام گستره کشور پهناور ایران و کشورهای مصرف کننده ارائه نماید. روابط عمومی فرایندی است که تمامی شرکت ها و سازمان ها به منظور برقراری ارتباط مثبت با مخاطبان و ذینفعان خود از آن استفاده می کنند.

بی شک روابط عمومی شرکت فولادآلیاژی ایران پرچمدار بسط و گسترش دامنه توزیع محصولات متنوع شرکت خواهد بود. شرکتی که به عنوان یکی از صنایع برتر استان همیشه در بالاترین جایگاه صنعت ایستاده و نقش بسزائی در تولید، اشتغال، نوآوری و صادرات استان یزد داشته است.

برای رسیدن به تعالی، باید اهداف بزرگی را طراحی و اجرا نمود و در جهت عملیاتی کردن آنها گام نهاد. مسلما اگر شرکتی خواستار کسب موفقیت و تداوم آن ها باشد باید براساس استانداردهای شناخته شده برنامه عمل خود را تنظیم و اجرا نماید تا دستاوردهائی مطابق بر نیاز بازار و مشتری و چشم انداز سازمان داشته باشد. تعالی سازمانی یک مدل رویکرد مدیریتی است که ابعاد مختلفی را مورد توجه قرار می دهد. در این مدل، تمام ابعاد سازمان بصورت فراگیر مورد توجه قرار می گیرد و برای تمامی ابعاد، رویکرد توسعه ای، رشد و بهبود تعریف می کنند. در تعالی سازمانی اهداف و استراتژی ها متناسب با شرایط محیطی تعریف و نیروی انسانی، منابع مالی، تجهیزات و دانش مناسب سازماندهی می شود.

بیشتر بخوانید:  گزارش بورس امروز سه شنبه 3 اسفند ماه 1400/رشد بیش از 3 هزار واحدی شاخص کل بورس

در این راستا ارتباطات کارآمد و مطلوب با مخاطب به داشتن دید گسترده و شفاف نیاز دارد و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. باید با گفت‌وگو و برقراری ارتباط دوسویه، ضمن ارزیابی انتظارات مخاطبان سازمان، دیدگاه‌های ایشان را به‌موقع و دقیق به سازمان انتقال داد. در حقیقت روابط عمومی، چشم سازمان است و همواره وظیفۀ مراقبت از برند سازمان را بر عهده دارد. به‌یقین هدف روابط عمومی و انجام فعالیت‌های این بخش، انتقال مفاهیم و معانی برند سازمان به مخاطبان و تأثیرگذاری بر جامعۀ هدف است تا در هر شرایطی، مخاطبان تصویری مثبت از برند سازمان داشته باشند.

بر همین اساس روابط عمومی شرکت فولادآلیاژی ایران برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را برای رسیدن به حداکثر مطلوبیت در فعالیتها و عملکردها طراحی نموده است که با پیاده سازی آنها به ارزشهای بنیادین سازمان که شامل حفظ کرامت و توسعه سرمایه های انسانی، ارزش افزائی برای مشتریان و سایر ذینفعان، کار ایمن، با کیفیت و به موقع، پاسخگوئی در برابر مسئولیت های اجتماعی به ویژه موارد زیست محیطی و پایبندی بقوانین و مقررات می باشد، دست یابد.

از ابتدا در شرکت فولادآلیاژی ایران رفتارها براساس فرایندهای مناسب شکل گرفته است و شعی شده جدیدترین الگوهای مدیریتی به شکل یکپارچه استقرار یابد. به همین منظور روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران مجموعه ای از فعالیت های ارتباطی، فرهنگی و مسئولیت های اجتماعی را در حوزه های فرایندی زیر اجرائی خواهد کرد:

ارتباطات بیرونی: خلق ارزش در شرکت فولادآلیاژی ایران از اهداف همیشگی بوده است. لازمه رسیدن به این مهم، داشتن ارتباط دوسویه با کلیه ذینفعان از جمله ارتباط عمومی با نهادها و سازمانهای دولتی و مردمی است. اثربخشی بازدیدها و هدفمند کردن حضور نمایشگاهی هدف دیگری است که در گسترش ارتباطات بیرونی مد نظر قرار دارد. وجود طیف وسیعی از ذینفعان لازمه برنامه ریزی بلند مدت را ایجاب می نماید.

بیشتر بخوانید:  عملکرد مطلوب آریسان ۲ در آزمون شیب با ۶۵۰ کیلوگرم بار

اطلاعات و انتشارات: رسانه و خبر، دو بخش مهم در فرایندهای انتشارات و اطلاعات روابط عمومی هستند. لزوم تهیه و تولید محتواهای خبری و تحلیلی، روابط عمومی را بر آن داشت تا برنامه ریزی های متمرکزی را برای ایجاد و توسعه این بخش طراحی و اجرا نماید. حضور در شبکه های ارتباطی و اجتماعی، ارتقاء وب سایت سازمانی، انتشار نشریات عمومی و اختصاصی، تهیه کاتالوگ ها و گزارش های مختلف و نیز استفاده از تمامی فضاهای رسانه ای از وظایف اصلی این واحد می باشد.

توسعه و تکامل منطقه ای: روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران معتقد است که توسعه استراتژیک و همه جانبه بدون تعامل و همکاری تمامی عوامل منطقه ای و ازجمله جامعه پیرامون شرکت محقق نخواهد شد. به همین منظور توسعه منطقه از اهداف کلان شرکت و مسئولیت های اجتماعی روابط عمومی می باشد. ساخت مجموعه های آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و ورزشی، از جمله مهمترین شاخصه های این حوزه می باشد. تمرکز روابط عمومی بر رشد منطقه ای در زمینه های ارتباطی و فرهنگی خواهد بود و حداکثر پوشش مسئولیت های اجتماعی در این راستا خواهد بود.

مستندسازی و رسانه های صوتی- تصویری: حفظ مستندات دانش تولید شده در شرکت فولادآلیاژی ایران از اولویت های فعالیت های روابط عمومی است. توسعه تعاملات و اثربخشی فرهنگ سازی، لزوم بهره برداری و استفاده صحیح از ابزارهای رسانه ای را ایجاد کرده است. به همین منظور استفاده از رسانه های جدید به نحوی که پوشش دهنده عملکردهای سازمان در تمام سطوح داخلی و بیرونی باشد. استفاده از نرم افزارهای پیشرفته، آرشیوبندی اصولی و مدرن، تولید محصولات صوتی و تصویری، ساخت کلیپ های سازمانی، همکاری در تولید مشترک با رسانه ها و… از مهمترین اهداف روابط عمومی می باشد. از مهترین کارهائی که درخصوص مستندسازی انجام خواهد شد، برگزاری نشست های تخصصی داخل سازمانی باحضور علاقمندان و متخصصان به منظور ضبط، نشر، به اشتراک گذاری و بایگانی دانش کارکنان در سطوح مختلف می باشد که نقش پررنگی در انجام این مهم خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:  تعدیل سود در "غگل"

امور فرهنگی: کارکنان و خانواده بزرگ فولادآلیاژی، همیشه در اولویت پوشش فعالیت های روابط عمومی بوده اند. از طرف دیگر جامعه محلی و منطقه ای به عنوان یکی از اصلی ترین ذینفعان و اعضای این خانواده، بخش اعظمی از اهداف فعالیت های فرهنگی شرکت فولادآلیاژی را به خود اختصاص داده اند. برگزاری مسابقات مدون، دوره ای و هدفمند در راستای اهداف عالی سازمانی، حمایت از فعالیت های فرهنگی خانواده ها و جامعه منطقه ای، مشارکت در فعالیت های اجتماعی و تاثیرپذیر کردن فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در این مجموعه عملکردها قرار می گیرد.

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی فولاد آلیاژی

بیشتر بخوانید: اخبار نماد فرابورس