رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در نوبت سوم عرضه امروز تالار خودرو ، 100 دستگاه خودروی تارا دستی مشکی آبنوس با قیمت پایه 256.4 میلیون تومان روی تابلو رفت.

به گزارش بورس امروز، مجید عشقی در حاشیه نشست خبری خود با اشاره به وضعیت عرضه خودرو تارا در بورس کالا گفت: در نوبت سوم عرضه امروز تالار خودرو 100 دستگاه خودروی تارا دستی مشکی آبنوس با قیمت پایه 256.4 میلیون تومان روی تابلو رفت.

وی افزود: برای عرضه مزبور 318 دستگاه تقاضا شکل گرفت که 100 دستگاه عرضه شده با قیمت میانگین 375.2 میلیون تومان با لحاظ رقابت 46.37 درصد فروخته شد.

وی ادامه داد: کمترین قیمت مچ شده نیز برای عرضه مزبور 375.2 میلیون تومان بود. تحویل خودروی تارا دستی که برای نخستین بار در بورس کالا عرضه شد، سه ماهه است.

عشقی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: سازمان بورس مسئول سیاستگذاری صنایع کشور نیست، اما برخی متغیرها در بازار پیش می‌آید که ما در خصوص آن تحقیق کرده و گزارش می‌دهیم که به طور مثال عواقب تصمیم‌ها چه خواهد شد.

وی گفت:بازار سرمایه نهاد تنظیم‌گر بازار سرمایه است و باید تنظیم کند معاملات در بستر شفافی انجام گیرد.

وی در خصوص بحث ورود شرکت‌های حوزه خدمات به بازار سرمایه گفت: از جمله مباحث مورد توجه ما بوده و ضروری است که به این سمت حرکت کنیم؛ بحث پذیرش شرکت‌های دانش بنیان و تامین مالی آنها از طریق ابزارهای بازار در اولویت است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص طرح جوانی جمعیت متولدین 1401 و 1400 گفت: آیین‌نامه این موضوع نوشته شده است و هماهنگی‌های آن با ثبت برای اجرا انجام خواهد شد.

وی در پایان گفت: منابع این موضوع در دست سازمان نیست و تنها ساز و کار و نحوه انتخاب صندوق‌های این موضوع برعهده سازمان است.

بیشتر بخوانید:  سود سهام عدالت تا پایان سال پرداخت می‌شود؟

بیشتر بخوانید: اخبار نماد خودرو