مدیر عامل شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر گفت: به دلیل اتمام تعمیرات اساسی اورهال  ٦٦ هزار ساعت نیروگاه میزان آمادگی کسب شده و انرژی تولید شده افزایش یافته و نیروگاه خورشیدی ۵ مگاواتی شهر کرد نیز به بهره برداری رسیده است.

به گزارش بورس امروز؛ عظیم اعتمادی به دلیل اتمام تعمیرات اساسی اورهال  ٦٦ هزار ساعت نیروگاه میزان آمادگی کسب شده و انرژی تولید شده افزایش یافته و نیروگاه خورشیدی ۵ مگاواتی شهر کرد نیز به بهره برداری رسیده است.

وی در خصوص نوع محاسبه نرخ افزود:  از تاریخ ۱۱ خرداد 1400 سقف نرخ خرید انرژی در بازار عمده فروشی برق ایران از ۶۰۰ ریال به ازای هر کیلووات ساعت به ٦٤٢ ریال افزایش داشته است.

مدیر عامل “بزاگرس” ادامه داد: نرخ سوخت ملاک محاسبات بازار عمده فروشی برق از ۶۰۷ ریال به ۱۰۰ ریال به ازای هر متر مکعب گاز و یا لیتر گازوئیل کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: طبق اطلاعات مالی شرکت درآمدهای عملیاتی شرکت در مقایسه با سال مالی گذشته افزایش یافته است و سود خالص شرکت حمل نیز افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: مهمترین ریسکی که شرکت با آنها مواجه است ریسک نوسانات نرخ ارز برای بهینه‌سازی و تامین قطعات و تأمین برخی لوازم یدکی برای شرکت و همچنین ریسک ناشی از کمبود نقدینگی می باشد.

مدیر عامل بزاگرس گفت: مهمترین طرح توسعه شرکت راه اندازی نیروگاه های تجدید پذیر می باشد.

وی در خصوص طرح‌های توسعه‌ای شرکت افزود:  این طرح ها شامل احداث نیروگاه بیوگاز، پروژه احداث مدیا و توسعه سیکل ترکیبی می‌باشد.