شرکت تجارت الکترونیک پارسیان همانند شرکت های فصلی اصل درآمد آن در پایان یکسال مالی و به محض تقسیم سود شرکت های سرمایه پذیر آن به صورت دقیق مشخص می گردد.

به گزارش بورس امروز، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان در سال 1379 به صورت یک شرکت سهامی خاص شروع به کار کرد. این شرکت فعالیت خود را در زمینه ایجاد و توسعه شبکه های پرداخت الکترونیکی، آغاز نمود. این شرکت در حال حاضر دارای سرمایه 6 هزار میلیارد ریالی است و توانسته در نیمه نخست سال جاری درآمد 18 هزار میلیارد و 466 میلیون و 496 هزار ریالی را کسب نماید که نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته ( 14 هزار میلیارد و 888 میلیون و 648 هزار ریال) با افزایش 24 درصدی همراه بوده است.

شرکت های گروه داده پردازی بانک پارسیان، بانک تجارت، شرکت سرمایه گذاری آتیه پارسیس پارس، گروه مالی پارسیان، صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان، بانک پارسیان، شرکت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و … از جمله سهامداران عمده این شرکت به شمار می روند.

این شرکت تاکنون 12مرتبه عملیات افزایش سرمایه را انجام داده است که یک مورد آن از محل آورده نقدی و یک مورد نیز از محل مطالبات، آورده نقدی و سود انباشته، 9 مورد از محل مطالبات و آورده نقدی و مورد آخر نیز که معادل با 50 درصد بوده و سرمایه شرکت را از 6 هزار میلیارد ریال به 9 هزار میلیارد ریال افزایش داده است از محل سود انباشته صورت پذیرفته است.

در دوره 7 ماهه منتهی به مهر 1401، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان از کارمزد دریافتی از دارندگان و آبونمان کارت اعتباری، اجاره دستگاه های کارتخوان و خالص کارمزد دریافتی از عملیات شاپرک و شتاب، و از فروش شارژ تلفن همراه، معادل با 21 هزار میلیارد و 90 میلیون و 611 هزار ریال درآمد کسب می کند. از میزان درآمد حاصله در این دوره 7 ماهه 68 درصد به فروش شارژ تلفن همراه تعلق دارد و مابقی نیز به سایر فعالیت این شرکت مربوط می باشد.

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان بر روی شرکت هایی همچون: آتیه پارسیس پارس، تابان آتی پرداز، گسترش تجارت الکترونیک کالای کیش، تامین خدمات سیستم های کاربردی کاسپین، تامین اندیشه پارس، آتی شهر هوشمند ایرانیان، پارسیان همراه لوتوس، و تجارت الکترونیک پارسیان کیش، سرمایه گذاری کرده است. این شرکت به علت سود هایی که از سرمایه گذاری های خود می تواند کسب نماید و اینکه این سود ها( سودهای حاصل از سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه پذیر)، در پایان سال مالی بر صورت های مالی شرکت  خواهند نشست در نتیجه در پایان سال میزان درآمد آن از نصف درآمد های حاصله در نیمه نخست سال جاری بیشتر خواهند گردید.